Eri ettevõtetes erineb liikluskindlustuse hind mitmekordselt

Autod

FOTO: Sille Annuk

Kindlustusseltside hinnapakkumised sõiduki liikluskindlustuseks erinevad kuni mitmekordselt, nii et sama auto aastase kindlustuse võib osta nii alla 150 kui ka ligi 300 euroga. 

Pakkumisi vahendava IIZI Kindlustusmaakleri andmetel teeb 95 protsenti klientidest otsuse hinna järgi ning mõnikord võib selts krõbeda hinnaga lihtsalt teatud sihtrühmi meelega välja praakida, vahendab ERRi uudisteportaal.

Tallinnas arvel oleva Ford Focuse saab aastaks kindlustada Compensas 143,23 euro eest, samas kui Salva küsib sellise auto eest ligi 299 eurot. Ka üheks kuuks autot kindlustades on hinnavahe mitmekümneeurone.

Pakkumisi vahendava IIZI liikluskindlustuse tootejuht Triin Kääramees ütles ERRile nii suure hinnakõikumise selgituseks, et iga kindlustusselts arvutab hinna enda väljatöötatud metoodika alusel ja arvestab erinevaid parameetreid.

«Seega võivad hinna kujunemise taga olla küllaltki erinevaid tegurid, alustades sõiduki tehnilistest näitajatest, isikuga seotud aspektidest, kahjususest, turu analüüsist kuni kindlustusseltsi poolt eelistatud sihtrühmadeni välja,» selgitas ta.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles