Maksumaksjad peavad juurde maksma 3,1 miljonit eurot tulumaksu

Tuludeklaratsioon.

FOTO: SANDER ILVEST/

Eelmise aasta kohta esitatud tuludeklaratsioonide alusel tekkis 12 900 inimesel tulumaksu juurdemaksmise kohustus kokku 3,1 miljoni euro ulatuses.

Maksu- ja tolliameti teenindusosakonna juhtivspetsialisti Hannes Udde sõnul on enne tähtaega (3. juuli) vaid üksikud inimesed juurdemakstava tulumaksu tasunud, kuid kindlasti on soovitus seda õigeaegselt teha.

«Hilisem tasumine toob automaatselt kaasa intresside tasumise kohustuse, mis makstavat summat veelgi suurendab,» tõdes ta.

Udde märkis, et kui juba teadaolevalt võib tähtaegne tasumine olla raskendatud, siis soovitab MTA igal juhul oma võlg ajatada. Kui ajatatav maksusumma jääb alla 20 000 euro ning maksegraafik on kuni 12 kuud, siis on võimalik võlg ajatada automaatselt e-maksuameti/e-tolli kaudu.

Maksuvõla ajatamisel väheneb intress poole võrra ning ajatamistaotluse käik on e-maksuametis/e-tollis ka jälgitav. Reeglina kuvatakse palve tasumisgraafik kinnitada juba peale taotluse lõplikku esitamist.

Inimestele, kes tegelesid ettevõtlusega (FIE), kes said välistulu ja kasu vara võõrandamisest, on tulumaksu tasumise ja tagastamise tähtajaks 2. oktoober. Selleks kuupäevaks tuleb tasuda tulumaksu üle 16 000 inimesel summas 29,4 miljonit eurot.

Seni on üle 1200 inimese esitatud deklaratsioonid veel kontrollis. Nende deklaratsioonide alusel kuulub eeldatavalt tagastamisel üle 300 000 euro, tagastamise tähtaeg on 2. oktoober.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada
Tagasi üles
Back