Saaremaal jookseb autode ette rohkelt metsloomi

Metsavaheteedel liigeldes tasuks olla eriti ettevaatlik.

FOTO: Elmo Riig

Saaremaal liiklejatel tuleks olla metsloomade osas eriti tähelepanelikud, kuna suvisel ajal on ka loomad aktiivsemad ning kindlustusseltsi statistika järgi toimub just Saaremaal teiste maakondadega võrreldes rohkem metsloomadele otsasõite.

Saaremaal suviseid üritusi külastavatel inimestel palutakse liikluses eriti tähelepanelik, kuna enamasti on inimesed kaugemalt kohale sõitnud ning ei tunne kohalikke teid ja olusid ning kojusõit toimub tihtilugu hilisemal kellaajal kui õues hakkab pimedaks minema, vahendab Saarte Hääl.

Salva Kindlustuse sõidukikindlustuse osakonna juhataja Pille Plees märkis, et inimesed ise enamasti metsloomadele otsasõitude puhul õnneks ise viga ei saa, kuid välistatud ei ole seegi. «Põdraga kokku sattudes võivad olla kahjud suured, aga väiksemad loomad tekitavad pigem kahju sõidukile, mis võib ka ulatuda mitme tuhande euroni,» selgitas Plees.

Lisaks tuleks ohutuse tagamiseks kindlasti teiste sõidukitega hoida piisavat pikivahet ning olla eriti tähelepanelik metsavahelistel teedel.

Loe lähemalt Saarte Häälest.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles