Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Põhjanaabrid plaanivad suitsupaki hinna eriti kõrgeks ajada

1
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Suitsupakk. | FOTO: Kristjan Teedema

Kuigi suitsetamine on noorte soomlaste seas niigi langustrendis, on põhjanaabrid eesmärgiks võtnud 2030. aastaks teha Soomest suitsuvaba riigi.

Nii sotsiaalministeeriumi kui ka Soome poekettide kinnitusel tubakatoodete ostmine järjest väheneb, kirjutab Aamulehti. Kümne aastaga on tubakatarbimine vähenenud viiendiku võrra. Sotsiaalministeeriumi ametnik Meri Paavola märgib, et seega on Soome õigel teel osalise suitsuvaba riigi suunas. Suitsuvabaks võib Soome kuulutada siis, kui tubakatooteid tarvitab igapäevaselt vähem kui viis protsenti elanikkonnast.

Aasta tagasi karmistati Soomes tubakaseadust: lisati suitsupakkidele hoiatuspildid, piirati tubakatoodete importi ning e-sigaretid viidi samasse kategooriasse suitsudega. Nüüd on aga plaanis lisaks nendele tegevustele ka tõsta tubakaaktsiisi – esialgse plaani kohaselt tõstetakse sigarettide hinda 18 protsenti, mis tähendab tarbijale umbes 1,25-eurost hinnatõusu ning riigikassale 270 lisamiljonit.

Seega kui praegu maksab suitsupakk Soomes keskeltläbi kuus eurot, siis alates 2019. aasta juulikuust enam alla seitsmeeuroseid suitsupakke ei leia.

Tagasi üles