Lugejakiri: teadsin kohe, et sõidueksami läbin Tallinna asemel Valgas

Autokool. Pilt on illustratiivne.

FOTO: LIIS TREIMANN/PM/SCANPIX BALTICS

Tarbijaportaali üleskutsele jagada oma kogemusi riikliku sõidueksami läbimisest laekus kiri autojuhilt, kes oma raha ja närvide säästmise huvides läks eksamit sooritama Valka, et mitte läbida seda närvilises pealinna liikluses.

Minu arust ei olene sõidueksami läbimise edukus mitte autokoolist, vaid sellest, millises linnas seda tehakse. Kui vaadata maanteeameti statistikat läbisaamise kohta, siis esimese 20 hulgas figureerivad Hiiumaa, Tartu, Jõgeva, Põltsamaa jne koolid. Vaevalt, et nende õpilased Tallinnas eksamil käivad.

Ise tegin õppesõitu Tallinnas Odiumi õpetajatega ja riikliku sõidueksami sooritasin Valgas, täpselt aasta tagasi. See noor tallinlane arvamusloos tegi kohe alguses vea, et jätkas karjuva õpetaja käe all. Tallinnas on sõiduõpetajaid jalaga segada ning kui üks ei sobi, võtad kohe järgmise.

Minul ei ole Odiumi õpetajate kohta mitte ühtegi halba sõna öelda - need kolm, kelle käe all mina sõitsin, olid väga põhjalikud ja sõbralikud. Kui ikka liiklusskeemist aru ei saanud, tõmbasime tee äärde ja õpetaja tegi paberil «puust ja punaseks» selgeks. Samuti selgitati igas tunnis, millised võivad eksamil olla komistuskohad ja mis «trikkide» otsa on õpilane orki sattunud (näiteks palutakse parkida keelutsoonis vms).

Kohe alguses ka teadsin, et sõidueksami teen Valgas - lihtsalt oma raha ja närvide säästmise huvides. Olin Valgas kunagi ammu käinud ja arvasin, et tunnen linna, kuid kohapeal selgus, et ei mäletanud midagi. Kolm päeva enne eksamit võtsin Valga õpetajaga kaks sõidutundi ja ühe tunni sõitsin tagaistmel, kui teine õpilane roolis oli. Selle ajaga sai kõik eksamimarsruudid seitse korda igast suunast läbi sõidetud.

Sõidueksami läbisin esimese katsega. Eksamineerija oli väga sõbralik ja viisakas. Vaatamata sellele, kui pabinas ma olin, siis ühtegi viga ma ei teinud. Ainuke märkus tehti, et käiguvahetus võiks sujuvam olla. Eks seda Tallinn versus muu Eesti probleemi peaks ka laiemalt vaatama. Erinevalt Tallinnast Valgas, Paides, Võrus või muus väikelinnas ei hakka sulle keegi signaali laskma, kui kaheks sekundiks foori taha «magama jääd», juhid kasutavad suunatulesid, 50-ga sõites ei pea kartma, et liiklusvoolule jalgu jääd jne.

Ootame veel kogemusi sõidueksamitega meiliaadressil tarbija@postimees.ee.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles