Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Riiklik matusetoetus tuleb taas

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Matuste korraldamine käib paljudele üle jõu. | FOTO: Aldo Luud / Õhtuleht

Valitsus kiitis neljapäevasel  istungil heaks eelnõu, mis kaotab vajaduspõhise peretoetuse ning taastab 250 euro suuruse matusetoetuse.

Valitsus kiitis heaks neljapäevasel istungil heaks seadusemuudatuse, mille eesmärgiks on muuta toimetulekutoetuse regulatsioon paindlikumaks ja soodustada toimetulekutoetuse saajate tööleminekut.

Muudatused kaotavad vajaduspõhise peretoetuse. Eelnõu on seotud valitsuse tegevusprogrammiga, milles on kokku lepitud toimetulekutoetuse süsteemi muutmine, et tööl käimine oleks motiveerivam kui toetuse saamine.

Uuesti tööle asumise soodustamiseks nähakse ette kahekuune üleminekuaeg mil inimesele makstakse endises ulatuses toimetulekutoetust. Järgmisel neljal kuul arvatakse pool töötasust toimetulekutoetuse arvestamisel inimese sissetulekute hulgast välja. Selline regulatsioon suurendab töölemineva inimese kogusissetulekut.

Eelnõu kohaselt ei arvata toimetulekutoetuse arvestamisel edaspidi leibkonna sissetulekute hulka ka alaealiste õpilaste teenitud töötasu. See loob õpilastele paindlikumad tingimused töötamiseks näiteks koolivaheajal.

Olulise muudatusena taastatakse eelnõu kohaselt 250-eurone matusetoetus, suunates vastavad vahendid kohalikele omavalitsustele. Omavalitsused kehtestavad edaspidi ise tingimused ja korra matuse korraldamisega soetud kulude katmiseks.

Seadus on kavandatud jõustuma 1. jaanuaril 2018. aastal.

Tagasi üles