Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Uuring: iga neljas töötaja teab oma kolleegi palganumbrit

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Iga neljas avaldatud tööpakkumine on avaliku palganumbriga. | FOTO: Caro / Froese

CV Keskus.ee avaldatu uuringust selgub, 38 protsenti töötajatest teab vähemalt osade kolleegide palgatasemeid.

CV Keskus.ee poolt läbiviidud uuringust selgub, et iga kümnes eestlane töötab läbipaistva palgasüsteemiga ettevõttes ja iga neljas teab vähemalt osade kolleegide palgataset. Võrreldes lõunanaabritega, selgub, et lätlased teavad kolleegide palgatasemeid mõnevõrra paremini.

Värskelt kogutud andmed näitavad, et 37,9 protsenti Eesti töövõtjatest teab vähemalt osade kolleegide palgatasemeid, mis on mõnevõrra madalam näitaja kui Lätis, kus vastav näitaja on 40 protsenti. Täielikult läbipaistvaks pidas oma tööandja palgasüsteemi 9,3 protsenti vastanutest.

«Palkade avalikustamine võiks mõjuda tööturule tervendavalt, kuna muudaks tööturu läbipaistvamaks ja vähendaks seeläbi ka probleemset soolist palgalõhet,» ütles CV Keskus.ee Baltikumi kommunikatsioonijuht Henry Auväärt.

«Tööpakkumisi sirvides näib, et tööandjad on aga vastamas töötajate ootustele ja avaldavad järjest julgemalt pakutavaid palgavahemikke,» märkis Auväärt ja lisas, et igal neljandal CV Keskuses avaldatud tööpakkumisel on praeguse seisuga olemas informatsioon pakutava palga kohta. «Avaldatud palganumbrite alusel on antud hetkel enim võimalik teenida müügi- ja transpordisektoris, kus pakutav palk ületab 4000 euro piiri,» tõi Auväärt näite.

Kõige läbipaistvam on Auväärti sõnul palgasüsteem riigi- ja avalikus sektoris – enam kui pooled küsitlusele vastanuist teadsid vähemalt osade kolleegide palkasid. Ka iga teine haridusvaldkonna töötaja ja vähemalt 40 protsenti assisteerimis-, ehituse ja kinnisvara-, finants-, müügi- ja tervishoiusektori töötajatest teadis osade kolleegide palgataset. Kõige vähem on aga kursis oma kolleegide palgatasemetega infotehnoloogia, toitlustuse ja transpordisektori töötajad.

Tagasi üles