Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Omniva värbab aastalõpuks abikäsi

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Jõulueelsel ajal täitub Omniva pakiladu tuhendete pakkidega, mis tuleb kiiresti ära sorteerida. | FOTO: Eero Vabamägi

Suurenev saadetiste tellimine ja pakimahtude kasv, mis tavapäraselt algab oktoobri keskel, on tänavu nihkunud oluliselt varasemaks. Omniva vahendatavad pakimahud on võrreldes tavapärasega oluliselt kasvanud juba praegu.

«Tänavuste varajaste tellimuste taga mitmeid tegureid, alustades e-kaubanduse üldisest kasvust Eestis ja Baltikumis ning lõpetades vihmase ja jaheda suvega, mis pani inimesed e-kaubanduses ostlema juba suvel, mil tavapäraselt arvutist eemal ollakse,» ütles Omniva ärioperatsioonide juht Martin Luts. «Loomulikult on pakkide arvu kasv väga tervitatav ning Omniva toob ka jõuluperioodiks plaanitud ettevalmistused kiiresti varasemaks.

Tallinnasse saavad koheselt tööd kullereid ning sorteerijaid. Samuti tehakse GoWorkaBiti ja teiste tööjõuvahendusagentuuridega, leidmaks kiiresti abikäsi varakult saabunud suurtemate pakimahtude käsitlemiseks.

Omniva on suurendanud pakiautomaate võrgustikku ning ka sügisesse oli plaanitud võrgustiku laienemine. Kuna aga e-kaubanduse hoogustumine kasvatas pakimahtu juba septembri alguses, on pakiautomaadid juba praegu ületäituvusega.

«Palume kõiki kliente, et nad oma pakid võimalusel kiiresti välja võtaksid, nii et ka teiste pakid automaatidesse mahuksid,» ütles Luts. «Laiendame pakiautomaate võimalikult kiiresti ja võimalikult palju, kuid hetkel oleme veel ootamas tarnete järel.»

Tavaliselt hakkavad pakimahud kasvutrendi näitama oktoobri keskel ning jätkavad seejärel kasvamist kuni jõuludeni. Mahtude tipphetk saabub tavapäraselt kahel jõulueelsel nädalal, mil Omniva vahendab mitmeidkümneid tuhandeid pakke ja umbes sada tuhat kirja päevas.

Tagasi üles