Novembrikuu ostukorvi võrdlus: sõltuvalt poest võib säästa ligi kümme eurot

Novembrikuus on kõige soodsam ostelda Grossi toidupoodides.

FOTO: TAIRO LUTTER/PM/SCANPIX BALTICS

Novembris on ostukorv teist kuud järjest kõige odavam Grossi poes, kus kõige kallima poega võrreldes võib säästa peaaegu kümme eurot. Lettidelt on hakanud kaduma aga mõned hooajakaubad.

Kuigi Grossi poe ostukorv on novembris kõige odavam, tasub märkida, et sellest puuduvad mõned tooted, mille tulemusel maksabki selle poe ostukorv teistega võrreldes paari euro võrra vähem. Kokku võrdlesime poodides 36 odavaimat toodet.

Ostukorvide kogumaksumust mõjutas suuresti iga poe omakaupade osakaal – nende hinnad erinevad poekettide vahel suuresti. Kõige rohkem omakaupu pakuvad Rimi, Maxima, Grossi pood ja Prisma.

Kuu kalleim ostukorv on endiselt Selveris, ent kui Grossi pood võrdlusest välja arvata, siis pole hinnaerinevus teiste poodidega sugugi nii suur. Selveri ostukorvi maksumus oli 42,92 eurot ja kui arvestada sellest maha arbuusi hind, sest Maximas arbuusi ei leidu, on vahe teiste poodide ostukorvidega on 2,55 eurot. Selveri ja Grossi poe hinnavahe – ilma ploomi ja arbuusita – on 8,44 eurot.

Võrreldes eelmise kuuga on märgatav või hinna langus ja seda just Maximas, kus on müügil eriti odav, Leedus toodetud või (79 senti pakk). Coopis ja Selveris on või hind mõnekümne sendi võrra langenud ning Prismas 16 sendi võrra tõusnud.

Eelmise kuuga võrreldes on toidukorv odavnenud Grossis ja Prismas ning kõige rohkem kallinenud Maximas, mis kuulutas möödunud kuul, et külmutab tuhande toote hinnad seoses tarbijahinnaindeksi tõusuga.

Puu- ja köögivilju on kõige soodsam osta Grossi poest, kuid kontrolloste tehes ei leidnud me sealt ei arbuuse ega ploome. Samuti polnud arbuusi enam saada Maximas. Möödunud kuul teatas Rimi pressiesindaja, et Ukraina päritolu arbuusi hooaeg on lõppemas ja seepärast on poodidel uuel kuul tarneraskusi.

Suvekuudel lettidel olnud nektariinid on aga kadunud kõikidest poodidest, tõenäoliselt on nende hooaeg läbi.

FAKTIKAST

Ostukorvi hinnajärjestus*

Grossi toidukaubad – 31,81 eurot

Maxima  – 36,69 eurot

Prisma – 36,81 eurot

Coop – 38,11 eurot

Rimi – 38,43 eurot

Selver – 40,24 eurot

*Arvestatud pole ploomide ja arbuuside kilohinda

Tagasi üles