Rongisõitjad peavad kuu aja pärast arvestama uue hinnakirjaga

Elron.

FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Elron annab teada, et alates 10. detsembrist hakkavad kehtima uued rongipiletite hinnad. Uued hinnad on alates tänasest avaldatud Elroni kodulehel. Samast kuupäevast lisandub Edelasuunale Valdeku peatus.

«Rongipiletite hinnad tõusevad keskmiselt viis protsenti. Enamasti tähendab see, et piletihinnale lisandub 10–20 senti, loomulikult jäävad kehtima ka Elroni poolt pakutavad soodustused sõidukaardiga ja internetist ostmisel,» selgitas Elroni müügi- ja arendusjuht Ronnie Kongo. «Kindlasti ei tähenda see, et hinnad muutuvad igal pool ühte moodi – mõnel pool on hinnatõus suurem, kuid on ka hindu, mis ei muutu.»

Kongo sõnul on hinnatõusul mitmeid põhjuseid. «Ühelt poolt lisanduvad väljumised – oleme seadnud eesmärgi igal aastal sõiduplaani reisijate vajadustest lähtuvalt tihendada. Seekord lisame täiendava väljumise Valga liinile ning kauaoodatud ekspressrongi Narva liinile, mis tähendab, et peagi saab Narva sõita juba kahe tunni ja 15 minutiga, mis on oluliselt kiirem nii tänasest tavarongist kui ka autost ja bussist,» põhjendas Kongo ja lisas, et ühtlasi mõjutab Elroni oluliselt taristu kasutustasu tõus, rongide läbisõidu kasvust tulenevad suuremad hooldus- ja remondikulud, samuti kütuse- ning tööjõukulud.

10. detsembrist lisatakse Edelasuunale Männiku asumisse uus Valdeku peatus, mis annab senistele rongireisijatele täiendava võimaluse liikuda edasi Nõmme ja Mustamäe suunal. Samuti saavad edaspidi ka Männiku elanikud sõita kesklinna mugavalt rongiga. Uus peatus hakkab olema Edelasuunal viimane Tallinna linna sees olev peatus, mistõttu on ka I ja II tsooni piir edaspidi Liiva peatuse asemel Valdekus ning Liiva peatus nihkub I tsooni.

Et ühtlustada tsoonipiiride kaugusi Tallinnast, muutuvad mõnevõrra ka teiste tsoonide piirid – Edelasuuna IV tsooni piir hakkab edaspidi olema Keava peatuse asemel Raplas ning Idasuuna IV ja V tsooni piir Nelijärve asemel Aegviidus. Selliselt saab I–IV tsooni piletiga sõita Tallinnast ligikaudu sama kaugele nii Ida-, Edela- kui ka Läänesuunal.

Soodsama sõiduvõimaluse kasutamiseks soovitab Elron pileti ette osta veebist, kus üksikpiletid on 15 protsenti ning perioodipiletid 10 protsenti soodsamad.

10. detsembrist kehtima hakkavad uued hinnad ja tsoonikaart on leitavad Elroni kodulehelt.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles