iDeal kampaania

LHV pani oma pangakaartide internetiostudele peale lisakaitse

LHV pangakaart ja sularahaautomaat

FOTO: Eero Vabamägi

Turvalisuse tagamiseks ja kindlustunde tõstmiseks LHV pangakaardiga internetis maksmisel, lisas LHV pangakaartidele turvalisusfunktsiooni. Endale sobiva lahenduse saavad kliendid seadistada internetipangas.

«Turvalised kaardimaksed internetis» ehk 3-D Secure nime all tuntud lahendus tähendab kaarditehingu kolmeastmelist kinnitamist. Esimesena lülitas LHV turvalisusfunktsiooni sisse Partner pangakaartidel.

Internetis pangakaardiga oste tehes tuleb edaspidi peale kaardiandmete ja kinnituskoodi sisestamise lisatuvastuseks logida sisse LHV internetipanka või uuendusliku võimalusena kasutada sõnumiga telefonile saadetud turvakoodi. 

Selleks, et kinnitada oma internetioste edaspidi mugavamalt turvakoodiga, tuleks LHV kliendil internetipangas seadistada iga pangakaardi kohta korrektne telefoninumber. Mobiiltelefoni abil makse turvakoodiga kinnitamine on väga mugav lahendus, sest sel juhul ei ole ostu tegemiseks teisi tuvastusvahendeid vaja. Sama lahendus on mitmete internetiteenuste, näiteks Gmaili või Dropboxi kasutajatele juba tuttav.

Kui klient mobiiliga seotud turvakoodi kasutada ei soovi, tuleb pangakaardiga internetis ostmisel edaspidi tehingu kinnitamiseks siseneda ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-ID abil internetipanka.

«Turvalised kaardimaksed internetis» lahenduse eesmärk on kaardipettuste ärahoidmine. Lisaautentimine tõestab, et kaarti kasutab tõepoolest tavapärane kaardikasutaja. Pettuseid juhtub küll harva, kuid vahel siiski, ning alati toovad need endaga kaasa soovimatut asjaajamist ja teadmatust.

LHV tuletab klientidele meelde, et vaatamata uue turvalisusfunktsiooni lisandumisele, tuleb oma kaardiandmeid ka edaspidi hoolikalt hoida. Kui on oht, et kaardiandmed on kellelegi kolmandale teatavaks saanud, on kõige turvalisem kaart sulgeda ja tellida asenduskaart. Samuti on mõistlik kaardi limiite hoida nii madalal kui võimalik.

LHV Group on suurim kodumaine finantskontsern ja kapitali pakkuja Eestis. LHV Groupi peamised tütarettevõtted on LHV Pank ja LHV Varahaldus. LHV-s töötab ligi 350 inimest ja LHV pangateenuseid kasutab üle 130 000 kliendi. LHV hallatavatel pensionifondidel on rohkem kui 177 000 aktiivset klienti.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles