Rail Balticul võib olla mõju Eestis müüdavate kaupade hindadele

FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Paljud äriettevõtted leiavad, et uus rongiühendus tõstab Eesti tootjate konkurentsivõimet ning võib mõjutada soodsas suunas ka kohalikke hindu.

Tänahommikusel RB Rail juhtkonna kohtumisel selgitasid äriettevõtete esindajad, et nii kaupade toomine Eestisse kui Eestist välja viimine on keeruline ning logistika maksumus moodustab mõne toote lõpphinnast kuni poole. Nende sõnul tuleb kaupade transportimisel teha jõupingutusi kombineerimaks lennukeid, veoautosid, laevaühendust ja ronge. Rail Baltic muudaks nende hinnangul logistika lihtsamaks.

Äriringkondade esindajad lisasid, et ootavad Rail Balticu projektilt kõrget digitaliseerituse taset. «Loodame, et Rail Balticust saab innovaatiline ühendus, kus transpordi juhtimine toimub digitaliseeritult,» ütles kohtumisel osalenud Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm.

RB Rail tegevdirektor Baiba Rubesa esitles Rail Balticu oodatavat mõju looduskeskkonnale, tuues positiivsena välja raskeveokite hulga vähenemist maanteedel. Tema sõnul aitab veokite vähenemine kaasa ka turvalisusele maanteedel. «Rail Baltic viiks maanteedelt suure hulga veokeid, muutes selle mugavamaks, ohutumaks sõidupaigaks tavaliiklejatele,» lausus ta.

Tema sõnul on tegemist suurima Euroopa Liidu riikide vahelise koostööprojektiga, mis nõuab kolme riigi tihedat ühistegevust. Projektile lisab mõõtu asjaolu, et tänaseks on ühendustee rajamisega seotud ka Soome ja Poola.

Kohtumisel osalesid esindajad Tallinna Sadamast, Omnivast, Ericssonist, ABBst ja Orlen Eestist. Rubesa sõnul on uus ühendus suunatud tavareisijatele ja ka kaupade veoks, kuid projekti vedajad kohtuvad laiema ringi ettevõtjatega juba täna, et saada aru nende vajadusest ning ootustest.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles