Veebikonstaabel hoiatab uue salakavala trendi eest Facebookis

Sotsiaalvõrgustik Facebook.

FOTO: DADO RUVIC/REUTERS

Kas oled näinud Facebookis mõnda sõpra jagamas endast ilusat glamuurihõngulist pilti, mida saab teha nametests.com kaudu ja FaceAppi kasutades? Tegemist on uue salakavala moodusega sinu infole ligi pääseda, hoiatab veebikonstaabel Maarja Punak. 

Kui oled nende seas, kes on testi juba teinud, on rangelt soovitatav minna enda Facebooki konto seadetesse ja eemaldada selle rakenduse õigused sinu praegustele ja tulevastele avalikele postitustele ja muule infole. 

Maarja Punak.

FOTO: Erakogu

Nametests.com iseenesest teadaolevalt ohtu ei kujuta, kuid keskkond pääseb ligi kasutaja infole, mida saab omakorda soovijatele edasi müüa. «FaceAppi osas soovitan guugeldada neile edastatud info turvalisuse tagamise meetmeid (või nende meetmete puudujääke) ja alles seejärel langetada otsus, kas soovite seda ka edaspidi kasutada,» selgitab Punak.

Näotuvastusprogrammid on kuum teema olnud juba mitu aastat ja öeldakse, et juba praegu peaksid inimesed enda näo kujutist kaitsma samamoodi nagu teisi isikuandmeid. «Üks viis kaitsmiseks ongi see, kui passipildilikke pilte tundmatutesse rakendustesse üles ei lae,» toonitab Punak. 

«Head seadetes surfamist ja rakenduste eemaldamist!»

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles