Anna teada, millised on kihutajate lemmiklõigud liikluses

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Liiklustalgude kaart ootab vihjeid kihutajate lemmiklõikude kohta.

FOTO: Marko Saarm/Sakala

Politsei- ja piirivalveamet ootab aadressile www.liiklustalgud.ee inimesi, kes annaksid politseinikele teada paikadest, kus kiirust ületavad juhid põhjustavad liikluses ohtu.

«Liiga suur kiirus on peamine põhjus, miks liiklusõnnetused lõppevad raskete vigastuste või surmaga. Sestap keskenduvad neljandad liiklustalgud taas kiirusele,» ütles PPA juhtivkorrakaitseametnik Sirle Loigo.

Liiklustalgute kaardirakendusse saab 8. aprillini märkida kohti, kus raske jalaga juhid seavad kaasliiklejaid ohtu. Talgud toimuvad 18. aprillil, kui politseinikud võtavad liiklusjärelevalve aluseks kaardile märgitud paigad.

Loigo ütles, et talgud on hea viis, kuidas panna inimesed liiklusturvalisusele mõtlema ja kaasa aitama. «Eestis on palju inimesi, kes muretsevad liikluses toimuva pärast ning liiklustalgute kaudu saavad nad meile abikäe ulatada. Talgute eesmärk ei ole karistamine, vaid võimalikest ohtudest rääkimine. Talgute abil tuletame meelde, et liiklusturvalisus vajab igaühe panust,» sõnas politseinik.

Loigo loodab, et need inimesed, kes tajuvad kihutavate sõidukite ohtu kodu ümbruses või igapäevasel teekonnal, ei ületa kiirust kellegi teise elukohas. «Kui soovitakse, et kodu naabruses oleksid teised viisakad, siis tuleb kõigepealt ise viisakas olla.»

Eelmisel aastal märkisid inimesed 1600 kohta, kus kiiruseületajad valmistavad muret. 2016. aastal anti teada 1200 paigast ning 2014. aastal laekus ligi 3000 ettepanekut, millest 800 puudutasid sõidukite kiirust.

18. aprillil toimuvad liiklustalgud toimuvad üleeuroopalised ning on Euroopa liikluspolitseinike võrgustiku TISPOLi ühine ettevõtmine. Eestis saab ettepanekuid teha siiski vaid siinsetest paikadest.

Toimetus ootab lugejate küsimusi Saada küsimus

Populaarne

Tagasi üles