Video: klient ostis Rannarootsi uue lastevorsti, mis nägi välja nagu pasteet
Veterinaaramet asub juhtunut uurima!

Murelik klient ostis eile Rannarootsi uue lastevorsti, kuid pakki avades ootas teda ebameeldiv üllatus – vorst pritsis lausa kilest välja.

«Tundus väga ahvatlev ja isuäratav, kuid täna hommikul pakki avades oli vaatepilt päris hirmuäratav – vorst pritsis lausa kilest välja,» kirjeldas tarbija sotsiaalmeedias.

«Me ei saagi aru, kas tegemist on praagiga või see peabki nii olema? Lastevorstist pasteet? Ei julgenud seda isegi mitte maitsta,» lisas ta.

Rannarootsi turundusjuht Ingrid Prinsthal ütles Postimehele, et nad on olukorrast teadlikud ning tooted on müügilt ära võetud. Vorst oli jäänud kuumtöötlemata, tunnistas ta.

«Mõned üksikud vorstid siiski jõudsid kodudesse ning me siiralt vabandame ja palume inimestel meiega ühendust võtta,» rääkis Prinsthal.

Veterinaar- ja Toiduameti toiduosakonna peaspetsialist Tiiu Rand ütles, et keeduvorsti valmistamisel on kuumtöötlemine oluline etapp ja seda eelkõige toiduohutuse pärast. 

«Kuumtöötlemise eesmärk on viia mikroorganismide arv vastuvõetava tasemeni, sealhulgas hävitada võimalikud patogeenid toidus. Seega nõuetekohaselt kuumtöötlemata vorsti söömine võib seada ohtu inimese tervise,» selgitas Rand. 

Veterinaaramet on alustanud uurimist, et välja selgitada juhtunu asjaolud.

Rannarootsi lastevorst.

FOTO: Erakogu

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada
Tagasi üles
Back