MTA hakkab maamaksuvõlglastele meeldetuletusi saatma

Maksu- ja tolliamet

FOTO: Peeter Langovits

Maksu- ja tolliamet (MTA) saadab järgmisel nädalal meeldetuletuse 14 700 inimesele, kellel jäi maksukohustus tähtajaks tasumata. Teate saavad SMSiga või e-postiga need inimesed, kellel on maksuvõlg alla 50 euro.

Kokku on teavituse saavate inimeste tasumata maksusumma 350 307 eurot, millest enamiku moodustab maamaks. MTA teavituse on juba saanud ka need inimesed, kelle maksuvõlg on suurem kui 50 eurot.

Selle aasta teiseks aprilliks tasumisele kuulunud maamaksukohustuse on täitnud 91 protsenti inimestest, võlgu on 29 684 inimest kokku summas 853 076 eurot.

MTA teenuste osakonna talitusejuhataja Liina Jõõtsi sõnul on kasulik maksuvõlaga võimalikult varakult tegeleda, et intress seda oluliselt suuremaks ei muudaks. «Tasumata maksusummale lisandub intress 0,06 protsenti päevas ehk 50 eurose maksusumma puhul üks euro kuus,» ütles Jõõts.

Maksusumma saab kõige mugavamalt tasuda e-maksuametis/e-tollis, kuhu sisse logides avaneb link «Alusta maksmist». «Samuti tasub e-maksuametis/e-tollis üle kontrollida sinna märgitud kontaktid, sest kui mõni tähtaeg kipubki ununema, siis tuletab MTA seda aegsasti meelde,» lisas Jõõts.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada
Tagasi üles
Back