Eestlane kulutab suvepuhkusele 826 eurot

Kui muidu elatakse üsna kokkuhoidlikult, siis puhkuse ajal lubatakse endale tavapärasest rohkem luksust.

FOTO: Koson Rattanaphan / PantherMedia / Koson Rattanaphan

Puhkusel lubatakse endale ikka natukene rohkem kui tavapäraselt, mõni leibkond kogub selle tarbeks suisa aasta aega raha.

Ferratum Grupp küsitles üle 22 000 leibkonna 18 maailma riigis seoses nende suvepuhkuse veetmise plaanidega ning uuris, kui palju nood puhkusele kulutavad, mida teha plaanitakse ning kui paljud on valmis ööle hotellis kulutama üle 100 euro.

Eesti pere kulutab puhkusele sama palju kui Saksa pere

Eestlased kulutavad puhkusele 59 protsenti leibkonna ühe kuu netosissetulekust – 826 eurot. Saksa pere kulutab puhkusele 820 eurot. See summa on samas suurusjärgus Eesti pere kulutustega, kuid proportsionaalselt kõigest 45 protsenti Saksa perekonna sissetulekust.

Puhkusele kuluv summa.

FOTO: Ferratum Grupp

Eesti pere kulutab puhkusele rohkem kui Läti ja vähem kui Soome perekond

Meie naabrid soomlased kulutavad suvepuhkusele 941 eurot, mis on kõigest 39,7 protsenti Soome pere netosissetulekust. Läti pere jääb aga oma puhkusekulutustes eestlastele alla, kulutades puhkusele 676 eurot ehk 67 protsenti leibkonna keskmisest kuusissetulekust.

«Eestlased kulutavad suvepuhkusele päris suure protsendi leibkonna sissetulekust, kuid võrreldes eelmise aasta numbritega on puhkuse eelarve siiski vähenenud,» lisas Ferratum Bank Eesti üksuse koordinaator Tanel Tarkmees.

Eestlane reisib suvepuhkuse ajal kodumaal

Eesti pere veedab puhkuse kodumaal reisides ja sõpradega grillides või pidutsedes. Järgmine prioriteet on eestlaste jaoks välismaal reisimine, festivalide külastamine ja lõõgastumine.

«Selle aasta uuringutulemused näitavad, et eestlased plaanivad varasemast rohkem reisida. Ligikaudu 24 protsenti suvepuhkuse eelarvest on seotud reisimisega kodumaal või välisriikides,» kommenteeris Tarkmees.

Eestlaste eelistused sarnanevad teiste riikide omadega. Ka teised vastajad eelistavad kodumaal reisida. Sellele järgnevad väljaminekud riietele ja moele ning lõõgastumisega seonduvad kulutused nagu päev rannas ja restoranide külastamine.

Eestlane on kokkuhoidlik puhkaja

Kõigest kuus protsenti eestlastest on valmis kulutama ühele ööle hotellis enam kui 100 eurot. Samas ei ole hotelliöö eest 100 euro välja käimine skandinaavlaste jaoks probleem. 26 protsenti küsitletud eestlastest plaanib puhata AirBnb majutusvõimalusi kasutades. 54 protsenti küsitletutest plaanib puhkuseraha leida säästude arvelt, ligi 30 protsenti rahastab puhkust osaliselt laenuga ja 12,5 protsenti finantseerib puhkust krediitkaardi abil.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada
Tagasi üles
Back