Üks küsimus: kas 17-aastane võib töötada alkoholiga kauplevas toidukohas

FOTO: Tööinspektsioon

Tarbija24 avaldab igal nädalal ühe tööinspektsiooni juristidele esitatud küsimuse ning ka inspektsiooni selgituse antud teemal. Seekordne probleem puudutab alaealisi ja seda, kas nad võivad töötada öösiti alkoholiga kauplevas toidukohas.

Küsimus

Kas 17-aastane alaealine võib töötada kiirsöögikohas kus müüakse muu hulgas lahjat ja kanget alkoholi? Öisel ajal müüakse alkoholi lahtiselt.

Vastab tööinspektor-jurist Sirje Aava

Vastavalt alkoholiseadusele ei tohi alaealist rakendada töödel, mis on seotud alkoholi käitlemisega, välja arvatud ladustamisel või edasitoimetamisel kaubanduslikul eesmärgil, kui on tagatud, et alaealine puutub selle käigus kokku üksnes avamata pakendis alkoholiga.

Edasitoimetamine kaubanduslikul eesmärgil tähendab seda, et alaealine võiks näiteks kellelegi toimetada paki, milles sisaldub avamata alkoholipudel.

Seega, alla 18-aastane isik ei tohi teha tööd, mis on seotud alkoholi käitlemisega, sh jaemüügiga või klientide teenindamisega, kui muuhulgas võib esineda alkohoolsete jookide serveerimine.

Kuna küsija on maininud ka öist aega, siis täpsustan, et töölepingu seaduse § 49 lõike 1 kohaselt ei tohi alaealine üldreeglina teha tööd ajavahemikus 20.00 kuni 6.00. Ka juba 17-aastaseks saanud noor ei tohi töötada nimetatud ajal.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles