Veebikonstaabel hoiatab Netflixi libakirjade eest

The Netflix logo is displayed on an iPhone in Philadelphia, Monday, July 17, 2017. Netflix’s shows are pulling in new viewers and award nominations in droves, but the online video service is burning cash at a furious pace to support production. Netflix, Inc. reports financial results, Monday, July 17, 2017. (AP Photo/Matt Rourke)

FOTO: Matt Rourke / AP

Veebikonstaabel Maarja Punak hoiatab internetis leviva petukirja eest, mis näeb välja nagu teade Netflixilt.

Veebikonstaabel kirjutab oma Facebooki lehel:

Maarja Punak.

FOTO: Erakogu

«Mul on hea meel lugeda kirjasid, kus antakse teada petuskeemidest, mis ei suutnud ohvriks valitud isikut konksu otsa meelitada. Üks nendest on liba-kiri Netflixilt. Näeb välja nagu päris teade, kuid on mõeldud selleks, et saada teada kirja saaja krediitkaardi andmeid. Suurimaks veaks on petturil see e-postiaadress, mille kaudu ta valeinfot jagab.

Taolist kirja saades ei tasu klõpsata kirjas olevale lingile, vaid tuleb minna Netflixi ametlikule kodulehele ning sealt sisse logida ja kontrollida, kas andmed tõesti vajavad uuendamist.

Mis juhtub, kui lingile klõpsate? Avaneb Netflixi sarnane libaleht, mis küsib esialgu parooli ja seejärel ka krediitkaardi andmeid. Kes soovivad selle skeemi kohta rohkem lugeda, võivad seda blogi vaadata: https://www.mailguard.com.au/blog/netflix-scam-180329

#petuskeem #netflix #libaleht»

Näide libakirjast

FOTO: Veebikonstaabel Maarja Punak

Toimetus ootab lugejate küsimusi Saada küsimus

Loe ka neid

Tagasi üles