Eesti Grilliliit selgitas välja parimad kalagrillijad

Eesti parimad Kalagrillijad 2011. Võistkond Märt ja sõbrad.

FOTO: Kutt Niinepuu/Eesti Grilliportaal

Möödunud laupäeval toimus Sauel suur kalateemaline perepäev, kus publikule tutvustati kalapuhastamise, maitsestamise ja kalagrillimise võtteid ning selgitati välja Eesti parimad kalagrillijad.

Laupäeval, 23. juulil, toimus Harjumaal, Saue vallas Mati Kalapoe esisel väljakul suur kalateemaline perepäev.

Perepäeva raames õpetas toidupedagoog ja meisterküpsetaja Enn Tobreluts publikule kalapuhastamise, maitsestamise ja kalagrillimise võtteid. Samuti said külastajad nautida kohapeal küpsetatud kalaroogasid ja osta Mati Kalapoest soodsa hinnaga värsket kala ja muud kalakaupa. Esinesid Saue valla artistid ja külalisesinejad, peole sissepääs oli kõigile tasuta.

Kalapeo raames korraldas Eesti Grilliliit esimest korda toimuva üleriigilise toiduvalmistamise võistluse Eesti Meistrivõistlused Kalagrillimises 2011. Kuus tundi väldanud võistlusel osales üheksa võistkonda: Paras annus, 100 häda, Kaupmees, Märt ja sõbrad, Virukad, Vihterpalu, M.V.Wool, Jeti, 4 kalatankisti ja agitaator.

Kahes esimeses voorus grilliti söegrillidel M.V.Wooli lõhet ja linaskit, fantaasiavoorus oli roa kohustuslikuks komponendiks võistkonna poolt vabalt valitud kala.

Võistlustöid hindasid Eesti Grilliliidu kohtunikud Annely Sander, Siret Kuldkepp, Silja Pitelkov, Arvi Pitelkov, Eliise Timusk, Kristina Gekk, Tõnu Heidov, Erko Virgepuu, Robert Kuusik, Hans Veere, Luule Vahtra ja Ene Aus.

Eesti parimaks kalagrillijaks pärjati harrastuskalameeste võistkond Märt ja sõbrad. 

Kui võistkonna Märt ja sõbrad fantaasiavooru töö nimeks oli «Ahven toorsuitsu peekonis keeratud ümber banaani», siis fantaasiavooru üks põnevamaid töid oli võistkonna Kaupmees grillitud M.V.Wooli heeringas kohapeal grillil valmistatud šokolaadikastmes.

2012. aasta juunikuus toimuvale üleriigilisele lõppvõistlusele pääsevad kalagrillimise meistrivõistluselt punktiarvestuses kolm parimat võistkonda: Märt ja sõbrad, Vihterpalu ja Paras annus.

Toimetus ootab lugejate küsimusi Saada küsimus

    Populaarne

    Tagasi üles