Kodumasin tulevikust: kaasaskantav plekieemaldaja

Kaasaskantav seade plekkide eemaldamiseks.

FOTO: Electrolux

Electroluxi korraldatud tulevikku vaataval kodumasinate disainivõistlusel tunnistati parimaks kaasaskantava plekieemaldaja idee, mille autoriks Slovakkiast pärit Adrian Mankovecký.

Kaasaskantav plekieemaldaja koosneb kahest osast. Kasutaja eraldab need üksteisest ning asetab mõlema ühele poole kangast, seejärel valib sobiva puhastusrežiimi. Negatiivsete ioonide ja auru koosmõjul värskendab seade kangast ning eemaldab plekid. Puhastaja on varustatud suhkrukristallidest akuga ning seda saab kasutada mistahes asukohas.

Žüriile avaldas kaasaskantava plekieemaldaja loominguline ja läbimõeldud disain sügavat muljet. «Kaasaskantav plekieemaldaja on loodud väga sügavalt kasutaja vajadusi silmas pidades ning on tõeliselt tarvilik. See on kiirelt kasutatav puhastusvahend, mis avaldab ka keskkonnale positiivset mõju, vähendades tarbimist. Selle kasutamine on tõeliselt intuitiivne. Me kõik sooviksime ka endale ühte,» kõlas žürii otsus.

Võistluse Eesti eelvoorus parimaks tunnistatud Kuido Kasaki idee mikrolaineahjuna töötavast targast kangast rahvusvahelisse lõppvooru ei pääsenud.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles