Muuli: sularaha väljavõtmine võib minna tasuliseks

Sularahaautomaat.

FOTO: Raigo Pajula.

Ajakirjanik Kalle Muuli meenutas, et kuigi praegu saab tõenäoliselt suuremast osast pangaautomaatidest sularaha tasuta kätte, siis tuleval aastal sellist luksust võibolla enam pole.

«Võimalus, et raha väljavõtmine läheb tasuliseks, on kahtlemata olemas, aga tarbijana teeb mind murelikuks, et Soomes, kus see automaaditeenus on outsource’itud, on automaadid räpased ja halvasti märgatavad ning kas pole nii, et Eestis on ligi korda rohkem automaate elaniku kohta kui Soomes?» rääkis ajakirjanik Anvar Samost Raadio 2 saates «Olukorrast riigis».

«Kuna neid on vähe, siis tipptundidel on automaatide taga ka «mõnus» 5-10 inimesest koosnev järjekord, kus saab tuules ja vihmas 10 minutit oodata, kardan, et kui outsource’imine teoks saab, ootab meid sarnane tulevik,» leidis Samost.

«Pahameel pöördub ilmselt ikkagi pankade vastu, mitte neid automaate haldavate firmade vastu,» ennustas Muuli, lisades, et tema meelest on midagi väga nihu, kui inimene peab selleks, et omaenda raha kätte saada, midagi maksma.

«2003. või 2004. aastal mina vahetasin panka, kuna pank hakkas iga makse eest nõudma eraldi teenustasu, leidsin panga, kus seda ei nõuta,» meenutas Muuli.

«Eks konkurentsiamet peab niikuinii sellega tegelema, kui seda hakatakse otsusega reguleerima. Kui turgu valitsevad ettevõtted asuvad koos sellist avalikkusele pakutavat teenust optimeerima, eks siis amet saab seda reguleerida,» avaldas Samost lootust.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles