Eesti Post: lihtkirjaga raha saata ei tohi

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Corbis / Scanpix

Eesti Post tuletab lähenevate jõulude tõttu meelde, et raha võib saata vaid rahakaardiga ning koos jõulutervitustega lihtkirjas seda teha pole lubatud.


Eesti Post teatab oma pressisõnumis, et on sellel aastal pidanud tegelema juba mitmete kaebustega, kus inimesed on raha saatnud, aga adressaadini ei ole see jõudnud.



Postiteenuste divisjoni juhi Jaan Vainulti sõnul ei vastuta ei Eesti Post ega ka teiste riikide postiasutused lihtkirjale lisatud raha eest ning selline tegevus on keelatud.



Raha on võimalik saata nii eestisiseselt kui ka rahvusvaheliselt (kümnesse riiki) rahakaartidega, kuhu soovi korral saab tasuta lisada ka lühikese sõnumi, näiteks jõulutervituse. Rahvusvaheliselt saadetava sõnumi pikkus on kuni 50 tähemärki.



Rahakaart toimetatakse Eesti piires adressaadini rahakaardi vastuvõtmisele järgneva kahe tööpäeva jooksul, rahvusvaheline rahakaart väljub Eestist vastuvõtmisele järgneval tööpäeval.



Venemaa, Valgevene ja Ukrainaga toimub rahakaartide saatmine elektroonselt, mis tähendab, et järgneval tööpäeval on meie poolt vastuvõetud rahakaartide info juba ka sihtriigis.



Eesti Post võimaldab oma klientidele lisaks saata raha rahvusvaheliselt Western Unioni vahendusel, mille eeliseks on kiirus – raha on võimalik sihtriigis välja maksta 10 minutit pärast rahasaatmistehingu sooritamist.



Raha saamine pole seotud konkreetse agendiga ning sihtriigis võib valida raha saaja endale sobiva postkontori, pangakontori või mõne muu agendi, kuhu rahale järele minna. Western Union omab 245 000 teeninduspunkti ligemale 200 riigis.



Nii rahakaartide kui Western Unioni oluline eelis on ka see, et klientidel pole vaja teada keerulisi pangarekvisiite, piisab vaid raha saaja nimest ja aadressist.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles