Lugeja küsib: mida teha, kui jään puhkuse ajal haigeks?

Maria Joost
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Töölepingu seaduse kohaselt on töötajal õigus puhkus katkestada haiguslehele jäämise tõttu.
Töölepingu seaduse kohaselt on töötajal õigus puhkus katkestada haiguslehele jäämise tõttu. Foto: Leung Cho Pan / PantherMedia / Leung Cho Pan

«Olen puhkusel, kuid jäin haigeks ning arst andis haiguslehe. Kas pean tööandjaga nüüd kohe puhkuse ajal ühendust võtma või võin peale puhkuse lõppemist öelda, et olin haiguslehel?»

Vastab Tööinspektsiooni nõustamistalituse juhataja Kaire Saarep:

«Töölepingu seaduse (TLS) kohaselt on töötajal õigus puhkus katkestada haiguslehele jäämise tõttu. Kuna puhkuse katkestamine ei toimu n-ö automaatselt ning tööandja töötaja haiguslehe avamist ei näe (ta näeb haiguslehte selle lõppemisel), siis TLSi kohaselt peab töötaja tööandjale esimesel võimalusel teada andma haiguslehele jäämisest ja selle eelduslikust kestusest.

Kui töötaja puhkuse ajal haiguslehele jäämisest teada ei anna, siis võib tekkida olukord, kus töötaja on samaaegselt nii puhkusel kui haiguslehel, mis ei ole lubatud. Sellisel juhul võib tööandja haiguslehele märkida, et töötaja kasutas puhkust ning töötaja võib haigushüvitisest ilma jääda. Lisaks tuleb tööandjaga läbi rääkida, millal haiguslehe tõttu kasutamata puhkuseosa ära kasutatakse. Seega andke tööandjale kindlasti esimesel võimalusel teada puhkuse katkestamisest ja haiguslehele jäämisest.»

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles