Coop Pank lõpetab uuest aastast koodikaartide kasutamise

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Pärnu Coop Pank avamine, Pikk 11.

FOTO: Mailiis Ollino /

Coop Pank lõpetab alates järgmise aasta algusest oma interneti- ja mobiilipangas koodikaartide kasutamise.

Coop Panga e-kanalite juht Helena Kokk selgitas, et klientidel tuleb alates 2019. aasta jaanuarist valida isiku tuvastamiseks mõni kaasaegsem võimalus: ID-kaart, Mobiil-ID või Smart-ID. Tema sõnul on koodikaartide kadumine tehnoloogia arenguga kaasas käiv paratamatus, mis on vajalik internetipanganduse edasiarendamiseks.

Coop Pangal on sel aastal aktiivseid koodikaardi kasutaiaid ligi 4000.

«Taolisi kaarte hakati internetipankades kasutama umbes 20 aastat tagasi, kui paremad võimalused puudusid. Vahepealsete aastate tehnoloogia areng lubab täna pakkuda klientidele oluliselt mugavamaid ja turvalisemaid viise oma rahaasjade korraldamiseks kui papitükile trükitud kooditabel,» selgitas Kokk.

«Koodikaartide populaarsus on viimastel aastatel niigi jõudsalt vähenenud: näiteks Coop Panga klientidest kasutab täna selliseid kaarte veel umbes kümme protsenti. Paberile trükitud koodikaartide kaotamise on otsustanud kõik Eesti pangad, samuti loobutakse sellest võimalusest järjest enam mujal maailmas,» rääkis Kokk.

Coop Pank on Eesti kapitalil põhinev pank, mis kasutab jaekaubanduse ja panganduse vahel tekkivat sünergiat ning toob igapäevased pangateenused inimeste kodu lähedale. Panga enamusosanikul, 19 ühistust koosneval Coop Eestil on 80 000 eraisikust omanikku ja ligi 600 000 püsiklienti. Coop Pangal on 16 kontorit ja 28 pangapunkti, mis asuvad erinevates Coopi kauplustes üle Eesti

Toimetus ootab lugejate küsimusi Saada küsimus
Tagasi üles