Tasub teada: kuidas kaitsta nutitelefoni kuuma ilmaga ülekuumenemise eest?

Nutitelefon

FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Rannas piltide tegemine võib küll tore olla, kuid kindlasti tasub oma nutitelefoni funktsionaalsusele kuumade ilmadega rohkem tähelepanu pöörata, sest suvekuumaga on telefoni ülekuumenemine kerge tulema.

Kui telefon muutub liiga tuliseks, siis mõjutab see aku tühjaks saamist, väljalülitumist ja nutifoni kokkujooksmist. Samuti pole ülekuumenemise puhul mingit garantiid, et telefon uuesti sisse lülitub. Küll aga on mitmeid võimalusi, mis aitavad väärt suhtlusvahendit kuuma ilmaga paremini hoida, soovitab Huawei Eesti müügijuht Taavi Ting.

Kõige lihtsam viis on vältida üldse telefoni jätmist päikese kätte. Kuna telefon püüab päikeselt valgust ja soojust ning hoiab seda endas, siis mida kauem telefon päikese käes on, seda kuumemaks see läheb. Seetõttu tasub telefon alati kas varjus või rannakotis hoida.

Samuti tasub välja lülitada äpid, mida hetkel ei kasutata, kuna rakenduste avatuna hoidmine koormab akut ning suurendab telefoni kuumust. Äppide sulgemine säästab telefoni akut ning lisaks vähendab telefoni aktiivset tööaega, mis omakorda vähendab kuumust.

Nii nagu liiga paljude rakenduste avatuna hoidmine kulutab akut, teeb seda ka ekraani heleduse maksimumis hoidmine. Selle asemel tasub hoida heledusastet madalamal või osta pimestamisvastane klaas. Sel viisil saad oma nutitelefoni kasutada päikese käes hoolimata sellest kui ere väljas on.

Ühtlasi, kui sa ei kasuta telefoni, siis lülita see välja või pane lennurežiimile. Lennurežiimil hoidmine võimaldab edasi kasutada põhifunktsioone, kuid mitte helistada või internetti kasutada. Need kaks variant aitavad aga akut säästa ning hoiavad ära selle ülekuumenemise.

Hea soovitus on hoiduda liiga järskudest temperatuuri muudatustest. Kui telefon on juba väga kuumaks läinud, tekib tihti kiusatus see paariks minutiks nt külmkappi või sügavkülma panna.

Kui aga telefon on juba liiga kuumaks läinud, tasub sellelt ümbris ära võtta. Kui telefon on tuline, siis hoiab selle ümbris kuumust nö lukus ega lase sel jahtuda. Eemaldades ümbrise, saavad telefoni soojusavad oma tööd teha, ilma et nad oleksid blokeeritud. See aitab omakorda telefonil kiiremini maha jahtuda.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada
Tagasi üles