Eestlased ei mõista puhkuse ajal töölt eemale hoida

Puhkus ja töö käivad eestlastel ikka käsikäes

FOTO: Urmas Luik/Pärnu Postimees

CV Keskuse värskest küsitlusest selgus, et pea kolmveerand ehk 73 protsenti eestimaalastest tegeleb tööasjadega ka puhkuse ajal. 

Pea iga kolmas (32 protsenti) töötaja tegeleb puhkusel olles tööasjadega aktiivselt ja loeb töökirju vähemalt kord päevas, 42 protsenti töötajatest hoiab tööasjadel silma peal aeg-ajalt, selgus CV Keskuse värskest uuringust.

Kõige tihedamini hoiavad end tööl toimuvaga kursis müügisektori töötajad ja juhid, kellest koguni 80 protsenti leidsid, et on seotud tööasjadega ka puhkusel olles. Kõige vähem tegelevad tööga puhkuse ajal transpordi- ja ehitussektori töötajad, mis on ka töö iseloomust tulenevalt loogiline.

«Värske küsitlus näitas, kuivõrd läbipõimunud on tänapäeval töö ja vaba aeg – kõigest viiendik juhtidest suudab puhates tööd mitte teha,» ütles Eesti suurima tööportaali CV Keskuse Baltikumi kommunikatsioonijuht Henry Auväärt.

Ta lisas, et infoajastul tuleb puhkusel olles näha suurt vaeva, et põgeneda tööga seotud uudiste eest, kuna töö on meist alati vaid mõne kliki kaugusel. «Samas on töötajate soov end tööga aeg-ajalt kursis hoida ka mõistetav – teadmatus, mis tööl toimub, tekitaks paljudele arvatavasti puhkusel olles suurt stressi,» tunnistas Auväärt.

Küll aga toonitas ta, et siiski ei tohi unustada, et puhkus on energiavarude taastamiseks hädavajalik. Eestis on sätestatud minimaalseks põhipuhkuse kestuseks 28 kalendripäeva aastas, millest vähemalt 14 järjestikust kalendripäeva tuleb puhata katkematult.

CV Keskuse küsitlusse andis panuse 1207 töötajat üle Eesti.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles