Sisuturundus

Kavanda oma reis ise!

FOTO: ERGO Kindlustus

Soovitused, mida ise reisi kavandades võiksid teada:

  1. Ole lennupileteid ostes tähelepanelik. Meil pole mugavat otselendude võimalust, et jõuda kaugetesse ja eksootilistesse riikidesse. Enamik lende on heal juhul ühe vahemaandumisega, vahel mitmega. Seetõttu tuleb enne piletite ostu teha selgeks, millises lennujaamas kui palju aega on vaja. Kui vahemaandumine on mõnes suuremas lennujaamas nagu Pariis, Kopenhaagen vms, siis on mõistlik varuda vähemalt kaks tundi, et turvakontrolle läbida. Teisalt pakuvad tihti kõige magusama hinnaga piletid 10tunnist vahemaandumist, kuid lennujaamas konutada pole mõnus. Võid küll mõelda, et kannatad selle aja ära, aga pärast seda ootab sind ees veel pikk lennusõit. Selliste piletite puhul on mõistlik veeta hoopis päev või kaks linnas, kus on vahemaandumine. Tihtipeale on need suurlinnad, kus tegevust jagub. Esmalt sõidad näiteks ratastega Amsterdami kanalite vahel ja pärast lendad Tai troopikasse.
  2. Enneta reisiväsimust juba lennupileteid ostes. Ajavahe ja võimaluse puudus lennukis magada võib esimesed puhkusepäevad vaevaliseks muuta, kuigi tahaks igat reisipäeva nautida. Seepärast proovi alati leida piletid, millega jõuad lõplikku sihtkohta õhtuks. Saad mõnusalt minna ööbimiskohta, pakkida kohvri lahti, käia duši all ja ennast välja magada. Järgmisel hommikul tunned, justkui võiksid maailma vallutada.
  3. Basseinid ei ole ainult hotellide pärusmaa. Hotellis ööbida on mingis mõttes mugav, sest alati koristatakse tuba, aga see ei pruugi olla parim ööbimisvõimalus. Sa ei kujuta ette, millest oled ilma jäänud, kui AirBnb on sulle võõras: võimalus ärgata avaras mitmetoalises korteris, millel on kaks rõdu ja bassein kumab sama siniselt kui hotellis. Selline luksus on tihtipeale viietärnihotellist soodsam. Eriti, kui reisid koos lastega. Kas siis poleks õndsam veeta oma puhkus väikese hotellitoa asemel suures korteris? Pealegi on AirBnb korterite basseinide ääres vähem inimesi kui hotellides. Lapsed saavad seal basseini hüpata hirmuta, et kõrval päevitaja tõrelema tuleks. Võime ju eeldada, et hotellis meie eest hoolitsetakse, kuid tegelikult oleme sellistele korteriomanikele palju väärtuslikumad kliendid kui hotellides ja neis korterites võib peituda palju rohkemat, kui esialgu teame.
  4. Kas tühi kõht või kõht täis halba toitu? Kui abielupaaride põhiliseks küsimuseks on, mida või kus me täna sööme, siis see teema puhkuse vältel ei kao, vaid kolmekordistub ― hommik, lõuna ja õhtu. Ringi jalutades leiab ilusaid restorane, aga kui soovid oma keskmise roa eest maksta kolmekordset hinda, siis võta istet ja tunnista, et su iste on sama pehme kui ingli kallistus. Aga see võib olla ka ainus saadud nauding. Teisalt võid kõrvaltänavalt valitud juhuslikust restoranist lahkuda toidumürgitusega. Kõhuviirus ei anna eksootilises ja võõras kliimas armu päevi ja võib lõppeda haiglas. Seepärast tasub uurida TripAdvisor.com lehte, mis jagab lahkelt infot iga linna parimate restoranide kohta. Tasub kuulata ka kohalike nõuandeid.
  5. Mõista oma ümbrust. Ja sind ootab imeline puhkus. Vii end enne sõitu kurssi kõige esmasemate asjadega: millised piirkonnad ja tegevused pole soovitatud, mida ei tasuks süüa. Google annab kõigele vastused. Sa ei tahaks ju seista paljaste õlgade ja põlvedega uhke templi turvamehe ees, kes ei lase sind sisse, sest sa ei teinud eelnevalt kodutööd?

Puhkus ei pea tähendama sõitu lennujaamast hotelli ja seal logelemist. Alati ei pea olema kõik reisibüroo vahendatud. Kõige paremad reisieksperdid oleme me ise, sest teame, mida tahame. Kavandades ise oma reisi pead aga mõistma ühte asja: elul on alati meile mingisugune takistus varnast võtta. Reisides juhtub alati midagi. Isegi kui leiad ideaalsed lennupiletid, ei saa sa kontrollida tühistatud või hilinenud lende, mistõttu jääd oma ööbimisest ilma. Isegi kui valid söögikohaks kõige ohutuma restorani, ei tea sa iial, kuidas su kõht reageerib. Kui aheldad ka pagasi oma jala külge, siis võidakse see sult näpata. Pigem karta, kui kahetseda ja teha reisikindlustus. ERGO pakub kõikidele puhkajatele koos reisikindlustusega võimaluse lõõgastuda millegi pärast muretsemata. Nad aitavad sind reisitõrgete puhul 24/7. Sul ei pea olema varutud ekstra raha, vaid ostetakse vajadusel näiteks uued lennupiletid. Võta neid kui oma kaitseinglit, kes aitab sind tagasi jalule. Elu on seiklus, aga ära maksa selle eest rohkem kui peaksid.

Tutvu tingimustega ning vajadusel pea nõu ERGO spetsialistiga.

 

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada
Tagasi üles
Back