Korterelamud saavad 59 miljonit

Korterelamu.

FOTO: Pexels / CC0 Licence

Riik toetab tänavu korterelamute rekonstrueerimist kokku 32 miljoni euroga, elamute rekonstrueerimist ja elamufondi arendamist toetatakse sel aastal kokku 59 miljoni euroga.

Aastatel 2019-2022 investeeritakse antud meetme raames korterelamute energiatõhususse 122 miljonit eurot, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Korterelamute rekonstrueerimise toetus on mõeldud enne 1993. aastat ehitatud korterelamutele, milles on moodustatud korteriühistu. "Toetusprogrammi eesmärgiks on olemasolevate korterelamute energiatõhususe parandamine ja parema sisekliima saavutamine, aga seeläbi paranevad ka sadade perekondade elamistingimused kõikjal üle Eestis," märkis ütles ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist.

Lisaks korterelamute rekonstrueerimisele toetab riik 2019. aastal 20 miljoni euroga kohalike omavalitsuste elamufondi investeeringuid, mis on mõeldud turutõrgete likvideerimiseks piirkondades, kus üüriturul pakkumine puudub või on teatud tarbijate segmendi jaoks liiga kalli hinnaga.

Ülejäänud elamumajanduse valdkonna eelarve jaguneb järgmiste meetme vahel: väikeelamute rekonstrueerimistoetus, kodutoetus lasterikastele peredele, kasutusest väljalangenud elamufondi lammutustoetus, elektripaigaldiste renoveerimise toetus ja päikesepaneelide investeeringutoetus.

Taastuvenergia kasutuselevõtuks eraldatakse riigieelarvest järgmisel aastal 1 miljon eurot lisaks ka päikesepaneelide toetusmeetmele. Toetuse eesmärk on kasvatada taastuvatest energiaallikatest toodetud elektri osakaalu ning vähendada energia tootmissüsteemist pärinevaid saasteainete heitkogust. Toetus on suunatud põhiosas väljapoole Tallinna linna ja taotlejateks võivad olla riigi- või kohaliku omavalitsuse asutused, mittetulundusühingud, äriühingud, sihtasutused, seltsingud või korteriühistud.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles