Ida-Virumaa "tsaar" tõstis järsult prügihinda

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Nikolai Ossipenko

FOTO: Postimees.ee

Kuula artiklit

Poolsada Kohtla-Järve korteriühistut esitas linnavalitsusele vaide, kus leitakse, et järsk prügiveo hinna tõus ei lähtu linnaelanike heaolust ning linnavalitsuse otsus nõustuda sellega on jäätmevedaja põhjendamatu nuumamine, kirjutas Põhjarannik.

11. septembril rahuldas Kohtla-Järve linnavalitsus jäätmevedaja OÜ Ekovir hinnatõusu taotluse, mis tähendab, et alates 1. novembrist kerkib prügiveo hind linnas 82,1 protsenti. Vedaja põhjendas seda asjaoluga, et AS Uikala Prügila on tema jaoks tõstnud hinda 100 protsenti, samal ajal kui varem kehtis Ekovirile konkurentidega võrreldes oluliselt soodsam hind.

Mõlemad firmad on seotud Virumaa "tsaariks" peetavale Nikolai Ossipenkole.  Juulis kirjutas Postimees, et Viru ringkonnaprokuratuur esitas süüdistuse suures maksupettuses poliitik Nikolai Ossipenko ettevõtetele Uikala Prügila, Ekovir ja N & V, süüdistuse said ka firmade endised juhid. Varem, 2014.aastal lõpetati Viru maakohtu määrusega parandamatut haigust põdeva Ida-Viru kommunaal­äri kuninga Nikolai Ossipenko suhtes kriminaalmenetlus.

Toimetus ootab lugejate küsimusi Saada küsimus
Tagasi üles