Coop: aktsiisid tuleb viivitamatult ühtlustada lõunanaabritega

Coop.

FOTO: Mihkel Maripuu / EESTI MEEDIA/SCANPIX BALTICS

Jaekaubandusketi Coop hinnangul tuleks Eesti aktsiisid viivitamatult ühtlustada lõunanaabrite omadega.

Kolmapäeval kirjutas Tartu Postimees, et Elva Tarbijate Ühistu sulgeb uue aasta alguses Annikoru, Hellenurme ja Nõuni kaupluse. Coopi kommunikatsioonijuht Martin Miido ütles BNSile, et esialgu kaubanduskett teiste poodide sulgemisplaane ei pea.

«Me ei ennusta kunagi ühegi kaupluse sulgemist ette, kuna kõigist võimalikest variantidest on kaupluse sulgemine alati viimane valik, kui midagi muud enam üle ei jää,» rääkis ta. 

Miido sõnul pole ka mingi saladus, et piirikaubandus on avaldanud mõju inimeste ostuharjumustele ning seda mitte ainult Lõuna-Eestis, vaid ka mujal riigis. Ehkki piirikaubanduse mõju on kõige tugevam Lõuna-Eestis, ei ole tema arvates kõige olulisem piiri lähedus, vaid kaupluse suurus, kuna väikepoe puhul on klientide arv nii väike, et ka ühe inimese tegemata jäänud suurem ost võib kuu lõpuks kaupluse toimetulekut mõjutada.

Maapoodidele on Miido sõnul aastaid mõju avaldanud ka inimeste kolimine suurematesse asulatesse või linnas tööl käimine, kuna siis tehakse linnas ühtlasi ka igapäevased ostud. «Selle aastatepikkuse muutusega on väikepoed üldiselt jõudnud kohaneda, kuid viimase kahe aastaga tekkinud piirikaubanduse mõju on mitmelegi väikepoele Eestis saanud paraku ületamatuks probleemiks,» märkis ta. 

Antud olukorrale näeb kaubanduskett aga vaid ühte lahendust. «Meie hinnangul on aktsiiside ühtlustamine lõunanaabritega ainuvõimalik lahendus ning seda tuleks teha viivitamatult, kuna piirikaubanduse mõju Eestile on oluliselt laiem kui laekumata jäänud aktsiisiraha,» lisas Miido.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada
Tagasi üles
Back