Sisuturundus

Annad külmale sõrme, kaotad terve käe!

FOTO: Tamrex

Väga paljud veedavad õues iga ilmaga terve päeva, autoomanikud teevad talvehommikutel tervislikud võimlemisminutid auto ümber, iga keskkonnateadlik inimene viib taarat ära, mõned riisuvad lehti või lükkavad koduõues lund, teised jälle käivad jahil ja kalal või hoopis sportimas!

Niisiis kuluvad talvel head soojad kindad marjaks ära kõikjal: autos, kodus, tööl, suusarajal, kelgumäel ja tänaval!

Olenemata tööst, hobist või vabaaja eelistustest, tuleb käsi igal juhul kaitsta nii külma, tuule kui niiskuse eest. Küsimus pole vaid selles, et külmetavate kätega lihtsalt ebamugav on, vaid ka käe heas tervises. Külma saanud käe nahk praguneb tihti ning see võib viia põletiku ja ebameeldiva valuni. Seega ainsa kätepaari kaitsmisele võiks tähelepanu pöörata senisest rohkem.

Hästi varustatud poodi talvekindaid soetama tulles vaatab riiulitel vastu 200 erinevat kindamudelit, mille hulgast võib valik oodatust keerulisemaks muutuda. Mida siis tähele panna?
 

Mugavus

Eelkõige on head kindad väga mugavad. Kui lased oma käe vabalt rippu, märkad, et sõrmed ja peopesa ei ole tikksirged, vaid kergelt kaardus. Samuti näed, et pöial ei ole sõrmede rivis, vaid asetseb sõrmerivi vastas, peopesa pool. Mugav kinnas on just niisuguse lõikega, mis käe loomulikku kuju järgib.

Head ja mugavad kindad tunned ära „istutatud pöidla“ järgi, see tähendab, et pöial on eraldi külge õmmeldud. Mugavust lisab ka erinevate tekstiilide kasutamine erinevates piirkondades. Elastne ja veniv kangas käeseljal või sõrmede vahel (kus liikuvus oluline), vastupidav peopesas (et kannataks hõõrdumist), nutikas sõrmeotstes (et puutetundlikku ekraani kasutada), hingav peopesas või käeseljal (et liigne soojus välja lasta) jne.

FOTO: Tamrex

Soe Thinsulate® vooder

Otsi Thinsulate® märgisega voodrit. See annab kindlustunde, et kinnas tõesti hoiab hästi sooja. Sellise omadustekomplektiga (väga kerge, õhuke ja soe) materjali nagu Thinsulate® pole seni keegi suutnud järele teha. Poes tasub klienditeenindajalt küsida, kui paksu Thinsulate® on ühel või teisel kindamudelil kasutatud. See võib olla G20, G40, G60, G80, G100 G120 jne. Mida suurem number, seda paksem materjal ja seda soojemad kindad.

Väga soojad kindad on vahel ka topeltvoodriga, kus Thinsulate®’le lisatakse fliisvooder. Tasub teada, et iga fliismaterjal ei ole veel Thinsulate®, odaval fliisil ja ehtsal Thinsulate®’il on väga suur vahe. Kui tootel on kasutatud Thinsulate®, on see alati vastavalt ka märgistatud.
 

Hoolikalt valitud nahk

Head talvekindad võivad olla õhukesest, pehmest, kuid vastupidavast kitsenahast, tugevamast loomanahast, kvaliteetsest PUst, sünteetlisest nahast või kaetud lateksvahu vms sünteetilise ainega.

Kitsenahk on õhuke, pehme ja sealjuures väga vastupidav. Kitsenahast kinnas kohandub oma käega (väga hästi tuntav just voodrita kinnaste puhul) kinnas on voodrita) ja tundub käes meeldiv. Kitsenahal on looduslik vetthülgav toime, see hingab hästi ja jätab väga hea puutetundlikkuse.

Loomanahk on kitsenahast veidi paksem ja kannatab hõõrdumist veelgi paremini, kuid pole enam nii puutetundlik kui kitsenahk. Loomanahk on samuti vetthülgav ja hingav.

Seanahast kindad on veidi jäigemad kui looma- või kitsenahast kindad, puutetundlikkus veelgi väiksem, vetthülgav toime pisut nõrgem (nahal suuremad poorid ja vesi tuleb kiiremini läbi).

Naha kvliteeti näitab kategooriamärgis C, B, AB, A või parima kvaliteediga A+ klass. Erisus tuleneb muuhulgas sellest, milliselt kehaosalt nahk võetakse ning kas kasutatakse ka vigastatud nahka. Nii nagu inimestegi nahk pole veatu, saab ka loom elu jooksul vigastusi ja kriimustusi, millest jäävad armid või märgid järgi ning mis võivad hiljem osutuda nõrgaks kohaks. Parima kvaliteediga A+ klasi nahk on hoolikalt valitud kõige vastupidavam ja tervem nahk. Oluline on teada ka seda, kas tegemist on täisnahaga – nahk fileeritakse kaheks või vahel koguni kolmeks ning kasutatakse keskmist või sisemist osa, mille omadused on kehvemad kui pealmisel täisnahal.

Tõhus ja kvaliteetne PU on samuti väga hea talvekinda valmistamise üks võimalusi. Tasub valida selline, millega saab ekraane kasutada ning soovitatavalt reljeefne, sest see tagab head haardeomadused
 

Funktsionaalsus

Kinda peamine funktsioon on käte kaitsmine, olles seal juures mugav, töökindel ja nägus. Käsi saame kaitsta külma, niiskuse, mustuse, hõõrdumise, sisselõigete, torgete jms eest. Seega vastavalt oludele tuleks valida kinnas, mis oleks veekindel, sooja voodriga, kohatiste tugevdustega (mis kaitseks hõõrdumise eest), rohkete helkurribadega (mis aitaks pimedas enam silma torgata) või spetsiaalne kemikaalikinnas sinna, kus selline oht esineb.

Pole olemas universaalseid kindaid, mis sobivad kõikjale. Kinnaste valik sõltub sellest millistesse tingimustesse minnakse, mida seal tehakse ja kui kaua. Mõistlik on koju, tööle või autosse soetada mõned erinevad kindapaarid, mida erinevate tegemiste juures kanda saaks. Olemas võiksid olla ekstra külmadesse tingimustesse väga soojad talvekindad veidi õhemad talvekindad pehmemaks talvepäevaks, õhukesed voodrita kitsenahast kindad, väga hea puutetundlikkusega sünteetilise kattega kindad ja pakk ühekordseid kindaid. Sellise valikuga peaks saama väga mugavalt enamik töid/tegemisi tehtud.

Suurim valik häid kindaid on TAMREXi kauplustes üle Eesti, külastage e-poodi www.tamrex.ee või tulge ise kohale ja proovige kätte!

 

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada
Tagasi üles
Back