Neljast eestlasest kolm on valmis tööd vahetama

Uutele tööpakkumistele on avatud 75 protsenti töötajatest

FOTO: Csaba Deli / PantherMedia / Csaba Deli

CVKeskuse ja Palgainfo Agentuuri tööturu-uuringust selgub, et 24 protsenti töötajatest plaanib lähiajal töökohavahetust ja uutele tööpakkumistele on avatud tervelt 75 protsenti töötajatest.

Tööandjate värbamistegevus püsib endiselt aktiivsena ja vajadus lisatööjõu järele ei näi vaibuvat. Peaaegu pooled ehk 49 protsenti töötajatest on saanud erinevate kanalite kaudu kutseid tööle kandideerimiseks, selgub uuringust.

Sagedamini on saanud tööle kandideerimise kutseid juhid ja tippspetsialistid. Lisaks näitas ka sügisel korraldatud tööandjate küsitlus kasvavat nõudlust töökäte järele – suurem osa tööandjatest ehk 70 protsenti plaanis järgmise kuue kuu jooksul värvata uusi töötajaid. Uusi töökohti kavatses luua 39 protsenti organisatsioonidest.

Kuigi töötajate liikumine on tööturul endiselt väga aktiivne, on valmisolek tööd vahetada aastaga pisut langenud – kui aasta varem ei olnud tööpakkumistest huvitatud 19 protsenti vastajatest, siis nüüd on see osakaal pisut üle veerandi ehk 26 protsenti. Töötajate lojaalsusele on arvatavasti suuresti mõju avaldanud põhipalkade tõus.

Uuringu tulemused näitavad, et kasvanud on nii põhipalgad kui ka lisatasude osatähtsus töötasus. Taoline trend paneb tööandjad veelgi keerulisemasse olukorda –  olemasolevate töötajate hoidmine ja uute töötajate värbamine läheb järjest kallimaks. Rohkem kui poolte organisatsioonide esindajad leidsidki sügisel korraldatud uuringus, et tööturu olukord ja vajalike töökäte puudus mõjutab enim nende otsuseid palgatasemete korrigeerimisel.

«Hea töökoha leidmine peaks praegusel ajal olema lihtsam kui kunagi varem,» ütles Eesti suurima tööportaali CVKeskus.ee Baltikumi kommunikatsioonijuht Henry Auväärt.

«Tööpakkumiste arv püsib kõrgel ja kui praegusel töökohal midagi ei meeldi, võtab kandideerimine uuele ametikohale vaid paar minutit nutitelefonis. CVKeskus.ee tööportaali külastatavus näitabki, et suurem osa kandideerimistest toimuvad töötundidel – näib et lõplik otsus paremale töökohale liikuda langetatakse just tööl olles.»

«Tööandjatelt nõuab kasvav konkurents läbimõeldumat värbamisprotsessi. Tööpakkumise teksti koostades tasub põhjalikult jälgida, et kõik vajalikud märksõnad oleksid välja toodud. Kindlasti peaks tööpakkumisele märkima pakutava ametikoha palgavahemiku, kuna hiljutine uuring näitas, et puudulik info palga kohta on üks peamisi põhjusi, miks töövestlustest loobutakse,» soovitas Henry Auväärt. «Lisaks suurendavad kandideerijate huvi endiselt paindlikkusega seotud märksõnad nagu paindlik tööaeg ja võimalus aeg-ajalt töötada ka kodukontorist.»

Palgainfo Agentuuri juht Kadri Seeder lisas, et töötasu suuruse kõrval on väga oluline ka see, mille eest palka makstakse ja kuidas seda kommunikeeritakse.

«Uuringu tulemused näitavad, et vaatamata toimetuleku paranemisele ja palkade kasvule, ei ole töötajate rahulolu töötasuga suurenenud, vaid pigem vähenenud. Rahulolematus töötasuga peegeldab sageli probleeme igapäevases töökorralduses ja juhtimises, mis on ka üks olulisemaid töökoha vahetamise põhjuseid,» ütles Seeder.

CVKeskuse ja Palgainfo Agentuuri uuringust osales kokku 10 946 töötajat ja tööotsijat. Portaalid teevad küsitlust kaks korda aastas, kevadel ja sügisel.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles