Uskumatu: pensionärid, lastega pered ja töötud peavad raha koju saamiseks peale maksma
Teenus aina kallim!

Kui pensionär tahab, et talle raha koju tuuakse, siis peab ta selle eest tasuma 8.10 eurot korra eest.

FOTO: Mario Brenzel / PantherMedia / Mario Brenzel

1. aprillist tõuseb pensionide, toetuste ja hüvitiste kojukande hind seniselt 7.70 eurolt 8.10 euroni. Kokku puudutab muudatus ligi 5000 inimest, kes maksavad, et Omniva kirjakandja neile pensioni, toetuse või hüvitise koju tooks.

Kojukande teenus muudeti pensionäridele tasuliseks keset majanduskriisi kümmekond aastat tagasi, kui valitsus püüdis eelarve puudujääki korvata ning säästis nii toona ühtekokku 2,7 miljonit eurot.

Arvestades, et keskmine vanaduspension on 440 eurot moodustab enam kui 8 eurone tasu ligi 2 protsenti pensionist.

«Iga aastaga jääb neid inimesi küll aina vähemaks,» ütles Uustal. «Umbes 97 protsenti meie klientidest saavad rahad pangakontole. Soovitame inimestel lasta hüvitised kanda pangakontole, sest siis ei pea saaja midagi maksma,» väitis Uustal. Ta lisas, et need, kes soovivad makseviisi muuta, saavad sellest ametile jooksvalt märku anda.

Liikumistakistusega inimestele või neile, kes elavad hajaasustusalal ja kellele pangateenus on raskesti kättesaadav, viiakse pensionid, toetused ja hüvitised ka edaspidi koju tasuta. Neid inimesi on hetkel umbes 6000. Taotluse vorm asub sotsiaalkindlustusameti koduleheküljel.

Hinnatõus puudutab ka umbes 700 Eesti Töötukassa klienti, kellele Omniva kirjakandja viib täna töövõimetoetuse koju. Kõiki neid inimesi teavitatakse hinnatõusust kirja teel. Neile antakse teada, kuidas kojukandest loobuda ja millised on teised võimalused toetuse kätte saamiseks.

Töötukassa töövõimetoetuste juht Reet Raud ütles, et kui inimene ei soovi töövõimetoetust uue hinnaga koju lasta tuua, tuleb tal esimesel võimalusel esitada töötukassale taotlus, mille alusel muudetakse töövõimetoetuse makseviisi.

Pensionide, toetuste ja hüvitiste kojukande teenust osutab sotsiaalkindlustusametile ja töötukassale Omniva. Teenuse senine hind 7.70 kehtis käesoleva aasta algusest. «Hind tõuseb, sest uues riigihankes oli muudetud mõningaid tingimusi, mis kandehinda mõjutavad,» ütles Omniva postiäri juht ja juhatuse liige Mari Allese. Uued tingimused ja hind on kokku lepitud kaheks aastaks.»

1. aprillist tõuseb pensionide, toetuste ja hüvitiste kojukande hind seniselt 7.70 eurolt 8.10 euroni. Pensionide, toetuste ja hüvitiste kojutoomise väljamaksmise periood on 5.–15. kuupäevani. Eesti Töötukassa makstava töövõimetoetuse kojukanded toimuvad hiljemalt 10. kuupäeval.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada
Tagasi üles