Ametlik: Bolt (Taxify) alustas tegevust Peterburis

Bolt.

FOTO: Bolt

Transpordiplatvorm Bolt alustas neljapäeval tegevust Venemaal, käivitades teenuse Peterburis.

Bolti Kesk-ja Ida-Euroopa ärijuht Jevgeni Beloussovi sõnul on Venemaa sõidujagamisturg kiirelt kasvamas. «Bolti käivitamine Peterburis laiendab valikut nii sõitjate kui juhtide jaoks ning muudab teenuse kättesaadavamaks ja usaldusväärsemaks. Teeme hea meelega koostööd Venemaa linnadega, et lahendada kohalikke transpordiprobleeme ning usun, et suudame Venemaa turul pakkuda sama kvaliteeti nagu rohkem kui kuuekümnes linnas üle Euroopa,» ütles Beloussov pressiteate vahendusel.

Peterburg on Istanbuli, Moskva ja Londoni järel Euroopa suuruselt neljas linn. Mullu külastas Neevalinna 8 miljonit turisti. Seni on Venemaa turgu domineerinud Yandex Taxi, mis omandas 2018. aasta alguses Uberi sõidujagamisäri Venemaal, Kasahstanis, Valgevenes, Aserbaidžaanis, Gruusias ja Armeenias.

Möödunud nädalal teatas Bolt tegevuse alustamisest Stockholmis. Aprillis käivitati elektriliste tõukerataste renditeenus Madridis. Hiljuti teatati plaanist pakkuda toidu kojuveoteenust Tallinnas, Helsingis ja Johannesburgis.

Bolt on 2013. aastal asutatud transporditehnoloogiafirma, mille asutas toona 19-aastane Markus Villig. Möödunud aastal kaasati 175 miljonit dollarit, tehinguga kasvas ettevõtte väärtus miljardi dollarini. Investeerimisringis osales Hiina sõidujagamisettevõte Didi Chuxing, mis ostis Taxifys 2017. aastal vähemusosaluse. Juhtinvestoriks oli Saksamaa autotootja Daimler.

Boltil on praeguseks 25 miljonit kasutajat 30 riigis ja rohkem kui 100 linnas üle maailma. Umbes pool ettevõtte tegevusest toimub Aafrikas. Boltis töötab 850 inimest, kellest enam kui 250 töötavad Tallinnas asuvas peakontoris.

Kokku tehakse Boltiga iga kuu miljoneid sõite, kuid ärisaladuse tõttu ei soovi ettevõte täpseid arve avaldada.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada
Tagasi üles
Back