Kütusefirmad naftahinna languse järel Eesti jaehindade kukkumist ei ennusta

Tankla. Pilt on illustratiivne.

FOTO: ERIK PROZES / PM/SCANPIX BALTICS

Eesti kütusemüüjad ei usu, et neljapäeval toimunud nafta järsk hinnalangus maailmaturul tooks alla ka siinsed bensiinihinnad, kirjutab ERR.

«Tuleks arvestada sellega, et maailmaturu hinnad tõusid mai algusest kuni mai keskpaigani ning see meie tanklates ei kajastunud. Seepärast ei ole alust arvata, et ka nüüdne maailmaturu hinnalangus kohe Eesti tanklatesse jõuaks,» ütles Alexela juhatuse liige Alan Vaht reedel ERR-ile.

Circle K mootorikütuste hinnastamisjuht Indrek Sassi sõnul hetkel veel jaemüügis hinnalangust oodata ei ole, kütusehind võib Eesti bensiinijaamades alaneda alles siis, kui madalam maailmaturu hind jääb kestma.

Tema sõnul langes neljapäeval maailmaturu Brenti toornafta hind tasemelt 70,5 dollatit barreli kohta hetkeks isegi 67 dollarini, kuid siis toimus taastumine ning viimane teadaolev hinnatase on 68,61 dollarit barreli kohta.

Neljapäeval kukkus New Yorgis toornafta juulitehingute hind 3,51 dollari 5,7 protsendi võrra 57,91 dollarini barrelist ja Londonis Põhjamere brendi juulitehingute hind 3,23 dollarit ehk 4,5 protsenti 67,76 dollarini barrelist.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles