Tarbijakaitse palub olla ettevaatlik tasulistele numbritele helistamisega
Täiendatud Kanal 2 kommentaariga.

Telefonikõne.

FOTO: John Stillwell / PA Wire/PA Images/Scanpix

Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti (TTJA) poole on pöördunud mitmed tarbijaid, kes on osalenud telemängus «Mängi ja Võida». Kanal 2, Kanal 11 ja Kanal 12 telekanalitel kuvatava interaktiivse telemängu osas on tarbijates tekitanud segadust asjaolu, et nende jaoks rakendub kõne tasu igal helistamisel, sh ka sellisel juhul, kui nad saatesse ei pääse ning nende kõnele vastab automaatvastaja.

Ametile saabunud kaebused on viidanud, et tarbijale ei pruugi mängus osalemise tingimused olla piisavalt selgelt ja arusaadavalt teatavas tehtud, mistõttu alustame menetlust täpsemate asjaolude välja selgitamiseks, teatas TTJA.

Soovitame rääkida lastele ja vanematele pereliikmetele, et 900 algusega numbritele helistamine on tasuline ja nendele helistamisega kaasnevad kulud, mistõttu tasub kõne tegemise vajadus enne läbi mõelda.

TTJA-l on õigus teavitada avalikkust ohu ennetamisest, ohukahtlusest, ohust või korrarikkumisest võimaldamaks tarbijatel teha teadlikke valikuid.

Kanal 2 sõnul on mängureeglid seaduslikud ja tarbijale selgelt ekraanil näha

Kanal 2 peaprodutsent Kaspar Kaljas ütles Postimehele, et telemäng on täiesti legaalne. «Mängureeglid ja ülesehitus on kooskõlas Eesti seadustega ja fikseeritud ka tarbijakaitseametis, seega tegemist on täiesti legaalse telemänguga, millel on kindlad reeglid, millest tuleb kinni pidada,» kommenteeris Kaljas.

«Tänasel päeval tuleb see meilegi üllatusena, et väga väikesel osal televaatajatel on tekkinud arusaam, et kõned eritariifi numbrile ei ole tasulised, sest me oleme saates vastupidiselt väga selgelt informeerinud, et iga kõne on tasuline – isegi siis, kui kui need eetrisse ei jõua ja televaataja auhinda ei võida,» lisas ta.

«Iga kõne on helistaja jaoks tasuline,» rõhutas ta veel kord üle. 

Kaljas lisas, et sarnast saadet toodetakse kümnetes riikides üle Euroopa, sealhulgas ka Soomes, kus see on olnud populaarne mäng viimased kümme aastat. Ta tõdes, et iseenesest on Eesti televaataja jaoks tasulised kõned väga vana nähtus. «Alates Eurovisiooni ja teiste võistlussaadetega, kus on tasuline hääletamine ja lõpetades teiste väga erinevate saateformaatidega, kuhu on televaatajatel olnud võimalik helistada, kuvada saates oma kuulutusi või tellida soovilugusid.»

Kõik mängureeglid asuvad www.mangijavoida.com leheküljel ja sinna suunatakse televaatajaid ka otsesaate ajal. «Mängureeglites on väga selgelt fikseeritud, et kõik kõned, mis mängu tehakse, ei pääse otsesaatesse ja need valitakse juhuslikult,» selgitas Kaljas.

«Siinkohal oleks ülioluline panna inimestele südamele, et kui te seda saadet vaatate ja soovite mängus kaasa lüüa, lugege palun hoolikalt läbi mängureeglid, mida näidatakse ekraanil. Seal on selgelt öeldud, et kõik kõned ei pääse mängu ja kõik mängu kõned valitakse juhuslikult,» lisas ta.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada
Tagasi üles
Back