Läheb kiireks: tänase päeva jooksul tuleb 3600 inimesel maksta 1,4 miljonit tulumaksu

Maksu- ja tolliamet, tulude deklareerimine elektrooniliselt.

FOTO: Arvo Meeks / Valgamaalane

Esmaspäeval on tulumaksu tagastamise ja juurdemaksmise tähtaeg ning lõunase seisuga on tulumaksu juurde vaja maksta veel 3600 inimesel.

«Hetkeseisuga tuleb tulumaksu tuleb juurde maksta veel ligi 3600 inimesel summas ligikaudu 1,4 miljonit eurot,» ütles maksu- ja tolliameti (MTA) pressiesindaja Kaia-Liisa Tabri BNS-ile.

Eelmise aasta kohta esitatud tuludeklaratsioonide alusel tuleb MTA teatel 41 616 inimesel tulumaksu juurde maksta kokku 11,4 miljonit eurot.

Tagastamisele kuulub 2018. aasta tuludeklaratsioonide põhjal kokku 180 miljonit eurot tulumaksu, mis on pea poole rohkem kui aasta varem.

MTA teenuste osakonna teenusejuhi Hannes Udde sõnul suurenesid sel tuludeklareerimise perioodil nii juurdemaksmisele kui ka tagastamisele kuuluvad summad, kuna esimest aastat oli kasutusel uus maksuvaba tulu süsteem.

Inimestele, kes deklareerisid kasu vara võõrandamisest või välismaalt saadud tulu ja füüsilisest isikust ettevõtjatele, on tulumaksu tasumise ja tagastamise tähtaeg 1. oktoober. Siis tuleb 17 186 inimesel juurde tasuda 37,9 miljonit eurot.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada
Tagasi üles
Back