Uus oht Lääne-Euroopast: vanad ja odavad diiselautod uputavad Ida-Euroopa

Kasutatud autod. Foto on illustratiivne.

FOTO: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Kuivõrd Eestil pole plaanis diiselautode kasutamist keelustada, valitseb oht, et siinsetele maanteedele sigineb aina rohkem Lääne-Euroopast toodud vanu diiselautosid, mille keskkonnajälg on märkimisväärne, kirjutab ERR.

Norra kavatseb diisel- ja bensiinimootoriga autod keelata 2025., Saksamaa, Rootsi ja Holland 2030., Inglismaa, Šotimaa, Iirimaa ja Prantsusmaa 2040. aastaks.

«Eestil konkreetset plaani diiselautode keelustamiseks ei ole, meie eesmärgiks on transpordisaaste üleüldine vähendamine,» ütles ERR-ile keskkonnaministeeriumi välisõhu ja kiirgusosakonna peaspetsialist Heiko Heitur.

Autode müügi- ja teenindusettevõtete Eesti liidu (AMTEL) tegevjuht Arno Sillati sõnul tekitavad Lääne-Euroopa riikide plaanid olukorra, kus Ida-Euroopasse, sh Eestisse, suureneb märkimisväärselt kasutatud diiselautode import.

«Hakkab toimuma vanade diiselautode eksport Ida-Euroopasse, mis juba toimub, sest Lääne-Euroopas on need nii odavad – me võtame endale CO2 hunniku kaela, võtame vanad rehvid ja kõik muu,» märkis ta ja lisas, et kui voo pidurdamiseks midagi ette ei võeta, mõjutab see Eesti autoturgu negatiivselt.

Pikemalt ERR-is.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada
Tagasi üles
Back