Riigiamet hoiatab: ühe firma väikelaste toolid on ohtlikud

Beebi. Pilt on illustreeriv.

FOTO: unsplash.com / Scanpix

Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet (TTJA) andis teada, et neile on laekunud teated kahe Stokke kaubamärki kandva väikelastele mõeldud tooli ohtlikkusest.

Neist esimese, Stokke Steps Bounceri Newborn Seti ohtlikkus ilmneb selle kasutamisel koos Stokke Steps söögitooliga. Tooli kasutamisel võib tekkida olukord, kus lamamistool ei kinnitu korrektselt söögitooli külge, isegi kui indikaator näitab rohelist, ja lamamistool võib tulla söögitooli küljest lahti. Lamamistool eraldi kasutades ohtu ei kujuta. Tooli on toodetud veebruar 2014 kuni detsember 2018.

Tarbijad, kes on ostnud Stokke Steps lamamistooli ja kasutavad seda koos söögitooliga, peaksid sellises kombinatsioonis toodete kasutamise koheselt lõpetama ning kontrollima Stokke koduleheküljel, kas teie tool on seotud turvariskiga või mitte. Kui risk on olemas, saab tarbija samalt leheküljelt ka juhised edasiseks tegutsemiseks, selgitas TTJA.

Teise, Stokke Tripp Trapp beebiistmete puhul võib tulla ette olukord, kus õlarihmad peale istme pesemist ja/või eemaldamist võidakse kinnitada valesti ning need võivad seetõttu tulla tooli küljest lahti. Istmed on toodetud alates 2018. aasta oktoobrist.

Tarbijad, kes on ostnud Stokke Tripp Trapp tooli beebiistme peaksid samuti kontrollima Stokke koduleheküljel, kas tema toode on turvariskiga või mitte. Juhul, kui toode on mõjutatud, saab tarbija sealt samalt leheküljelt juhised edasiseks tegutsemiseks.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles