Lux Express vallandas jääknähtudega roolist tabatud bussijuhi

Bussijuht. Pilt on illustratiivne.

FOTO: Mihajlo Maricic / PantherMedia / Mihajlo Maricic

Täna hommikul tabas politsei Toila lähistel puhumisreidi käigus alkoholi tarvitamise tunnustega bussijuhi, kelle ettevõte kohe ka vallandas. Mees oli Lux Expressiga liitunud alles 1. augustist.

Bussijuht selgitas tööandjale, et alkoholisisaldus tema väljahingatavas ühes liitris õhus oli 0,29 milligrammi, mis viitab alkoholi tarvitamise tunnusele ja mis tõi väärteomenetluse.

Bussijuht sõitis liinil Narva–Tallinn, mis väljus Narvast hommikul kell 7 ning pidi Tallinna jõudma kell 10.25. Reisile oli müüdud 53 piletit. Politsei kõrvaldas juhi roolist, reisijatele korraldati asendusbuss ja nad hilinesid Tallinna umbes pool tundi.

Juhi joove viitas eilse taasiseseisvumispäeva tähistamise jääknähtudele, kuid Lux Expressi juhatuse liikme Paul Kristjan Lilje sõnul puudub juhtunule igasugune õigustus. «Meie jaoks ei ole väiksemaid ja suuremaid promille, on kas täiesti kaine juht või vallandamine,» märkis Lilje. «Kõnealune bussijuht liitus Lux Expressiga 1. augustist ja kahetsusväärsel moel selgus kohe ka tema sobimatus ametisse. Kahjuks vedasid taustakontroll ja sobivushinnang meid seekord alt.»

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada
Tagasi üles
Back