GoBus hakkab septembrist sõitma Valga maakonnaliinidel

Valgamaa GoBus.

FOTO: GoBus

AS GoBus hakkab septembris teenindama Valga maakonnaliine, kaheksaks aastaks sõlmitud lepingu maksumuseks on umbes 1,3 miljonit eurot aastas.

Samuti hakkab ettevõte maakonnaliine teenindama 23 uue Mercedes-Benzi, Iveo ja SOR-i bussidega, teatas GoBus. Uued bussid on ettevõtte teatel keskkonnasäästlikumad ja mugavamad ning neist on istekohti 19, 20, 29, 35 või 49. Liine jäävad osaliselt teenindama ka kolm vanemat bussi.

«Pea kõik bussid on tänaseks kohale jõudnud, bussijuhid on tööle vormistatud ning hetkel käib lisavarustuse, kaasa arvatud piletimüügiseadmete paigaldamine. Oleme valgamaalaste teenindamiseks valmis,» ütles GoBusi Lõuna-Eesti piirkonnajuht Kalle Saviste.

Kõik uued bussid on varustatud konditsioneeridega ning turvavöödega, lisaks ka turvakaamerate ning alkolukkudega. Sõidu mugavamaks jälgimiseks on bussidel nii sees kui ka väljas elektroonilised liinitablood. Igas bussis on ka koht kokku pandud lapsevankri jaoks.

«Uue vedajaga sõlmitud leping toob kaasa mitmeid uuendusi, mis muudab ühistranspordi kasutamise maakonnaliinidel mugavamaks, turvalisemaks ja kiiremaks. Sõidugraafikuid on korrigeeritud eelkõige õpilaste ja töötava elanikkonna vajadusi arvestades, tagades ka ühenduse erinevate tõmbekeskuste vahel ning nende aluseks on liinide kasutatavuse analüüs,» ütles MTÜ Valgamaa Ühistranspordikeskuse tegevjuht Liia Rätsep.

Alates 1. septembrist on liinid senise kolme grupi asemel jaotatud kaheks. Esimene hakkab teenindama põhiliselt kogu Valga ja Tõrva valda ning ühendab vallakeskused Antsla, Elva, Tartu ja Võruga. Kolmas jääb töösse põhiliselt Otepää valda ning ühtlasi ühendab see talvepealinna Tartu, Elva ja Antslaga.

Seoses muudatustega korrigeeritakse ka osaliselt liinide sõiduplaane seoses uute busside kiiruse ning kooliperioodi algusega muutunud sõiduvajadusega. Osadele liininumbritele lisatakse täht, mis tähistab erinevaid väljumisi ühel liinil.

Teiseks suureks muudatuseks on uus piletimüügisüsteem, millega seoses on maakonnaliinide reisijatel vajalik omale hankida ühiskaart ning bussis sõit valideerida.

«Valideerida saab ühiskaarti peale seda, kui bussijuhile on öeldud sihtkoht ning bussijuht on kassaseadmest peatuse valinud. Täpne sihtpeatuse valik on oluline, et sõitjate kasutuse põhjal teha paremaid otsuseid liinivõrgu kujundamiseks,» ütles Rätsep.

Kehtivad kõik Eestis kasutusel olevad ühiskaardid. Kui üks neist on olemas, siis uut ostma ei pea. Muuhulgas saab ühiskaarti 2 euro eest osta ka bussijuhilt.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles