Narva-Ivangorodi piir pärsib tasuta e-viisade mõju

Vaade Narva ja Ivangorodi vahelisele sillale.

FOTO: Peeter Kümmel / Sakala

Lux Expressi juhatuse liikme Rait Remmeli sõnul kasvatavad homsest kehtima hakkavad tasuta e-viisad Leningradi oblastisse ja Peterburi küll idasuunalist turismi, ent paraku ei luba Narva–Ivangorodi piiripunkti läbilaskevõime bussireiside hulka naaberriiki suurendada.

Seni läksid Venemaa viisad näiteks neljaliikmelisele perekonnale maksma circa 250 eurot, mida paljud pidasid ebamõistlikult kalliks. Lux Expressi Venemaa ärisid juhtiva Remmeli sõnul teevad tasuta e-viisad Leningradi oblastisse reisimise väga lihtsaks, samas on pudelikaelaks Narva–Ivangorodi piiripunkt.

«Bussidele on küll piiri läbimisel niinimetatud roheline koridor, aga ka see on juba väga hõivatud,» märkis ta. «Ühtegi väljumist seetõttu enam liinireisidele sobivatel kellaaegadel lisada ei saa. Kui me tahame lisaväljumist, öeldakse meile nii Eesti kui Venemaa asutuste poolt, et piiril on ajad kinni.» 

Piiriametnikud teevad küll Remmeli hinnangul head tööd, aga takistuseks on puudulik taristu ning kitsas sild. Lõuna pool Peipsit asuvates Koidula ja Luhamaa piiripunktides selliseid probleeme pole, aga neist pole abi Tallinnast Peterburi sõitmisel. «Ka Soome-Vene piiri läbilaskevõime on hea, aga Narva–Ivangorodi piiripunkt vajab mõlemal pool jõge investeeringuid,» märkis Remmel.

Aina rohkem reisijaid

Igal aastal käib Venemaal Lux Expressi bussidega 40 000 unikaalset Eesti kodanikust reisijat, Remmeli hinnangul suureneb reisijate hulk tänu e-viisadele tuleval aastal umbes kümnendiku võrra.

«Omaette küsimus on ka see, kas kasv toimub kohe või mitme kuu jooksul,» selgitas ta. «Vene pool loodab, et e-viisade tõttu peaks turistide hulk suurenema 40–50 protsenti, aga näiteks Kaliningradi oblastis kehtestati e-viisad alates juulist ja seal prognoositakse aasta lõpuks vähem kui kümneprotsendilist kasvu.» Remmeli sõnul on oodata iseäranis lastega perede ja noorte reiside kasvu Piiterisse.

Lux Expressi Peterburi-suunaliste reiside täitumus on Remmeli kinnitusel juba praegu suur, tänavu üheksa kuuga on reisijate hulk kasvanud võrreldes mullu sama ajaga Tallinna–Peterburi liinil 8 protsenti ja Tartu–Peterburi vahel 15 protsenti.

Lux Expressi bussid väljuvad Tallinnast Peterburi kümnel korral päevas, sellele lisaks läheb Ida-Viru linnadest teele neli Lux Express Mini väikebussi. Neli väljumist on ka Riiast Peterburi läbi Tartu. Bussireis Tallinnast ja Tartust Peterburi kestab kuus-seitse tundi. 

Lux Express on rahvusvaheliselt tegutsev Eesti ettevõte, mis pakub reisiteenust Eestis, Baltikumis, Poolas, Soomes ja Venemaal. Lux Expressi bussidega sõidab Eestis üle kahe miljoni reisija aastas.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada
Tagasi üles
Back