Tallinnasse rajatakse elava taimkattega büroohoone

3-D eskiis Grüne rohebüroost

FOTO: Hepsor OÜ

Kinnisvaraarendaja Hepsor rajab Tallinnasse loomaaia külje alla rohelise mõtteviisi tähe all kontorihoone Grüne, mis lisaks mitmele keskkonnasäästlikule lahendusele saab ronitaimede katte.

Hepsori juhatuse liige Henri Laks ütles, et Grüne kontorihoonet võiks tegelikult pidada nii-öelda A+ energiaklassiga kontorihooneks. «Rohebüroo uuenduslikud tehnoloogilised lahendused säästavad keskkonda, hoiavad kontorite ülalpidamiskulud kontrolli all ning aitavad luua ka töötajatele parema töökeskkonna,» kinnitas Laks.

Hepsor on Eesti esimene rohebüroohoonete arendaja, kelle eestvedamisel on valminud ka Tallinna senised ainsad rohebürood aadressil Järvevana 7b ja Sõpruse pst 157. «Mõlemad tehnoloogiliselt uuenduslikud, säästlikud ja hea töökeskkonnaga büroohooned olid juba valmimise hetkeks täielikult välja renditud,» kinnitas Laks, et huvi rohelist mõtteviisi esindavate majade vastu on järjest kasvav.

Ruumide kütmiseks ja ka jahutamiseks hakatakse Grüne kontorihoones kasutama maapinna soojust. Tark automaatika hakkab reguleerima anduritest lähtudes soojusenergia jaotust ja salvestamist läbi hoone vahelagede ning vajaduspõhine ventilatsioon hakkab töötama lähtuvalt inimeste arvust, hoides õhu värskena.

Samuti kogutakse ja taaskasutatakse taevast tulevat vihmavett ning päikesepaneelid hoone katusel peaksid tagama madalamad energiakulud. Üldaladel hakkavad valgustamiseks kasutusel olema ainult säästlikud LED-lahendused. 

Hoone hakkab asuma Haabersti-Mustamäe kergliiklustee ääres ning hoone saab kõik vajaliku rattaga tööl käimiseks – sise- ja välisparkla jalgratastele ning riietus- ja pesuruumid.

Henri Laks lisas, et uue rohehoone peamine eesmärk on luua igakülgselt inim- ja loodussõbralik töökeskkond, mis sobituks hästi ümbruskonna rohelusse. «Topeltfassaadi mööda ülesronivad taimed muudavad ka hoone enda sõna otseses mõttes roheliseks ning ajapikku vananedes muutub selle välimus järjest põnevamaks ja mitmekihilisemaks,» lisas Laks.

Hepsori arendatavas Grüne rohebüroos on neljal korrusel pinda kokku üle 4600 ruutmeetri. Hoone on projekteerinud arhitektuuribüroo Molumba, ehitab Mitt & Perlebach.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada
Tagasi üles
Back