Vaata järele: kolme aasta pärast võib kasutada ainult üht tüüpi talverehve

Talverehv

FOTO: Ants Liigus / Postimees

Alates 2022. aasta 1. detsembrist peavad sõidukite naastudeta talverehvid olema mõeldud põhjamaade kliimas kasutamiseks. Need on tähistatud märgisega, millel on kolm mäetippu ja lumehelves.

Kõnealune märk näeb välja selline: 

FOTO: Lennart Ruuda

Majandusminister Taavi Aas on öelnud, et Eestis põhjustavad talvekülmad väga raskeid teeolusid, millel liiklemiseks ei ole ilmtingimata kõik praegu lubatud M+S-märgisega rehvid mõeldud. «Talverehvide nõudeid tuleb kohaldada meie kliimale vastavaks, et suureneks liiklusohutus,» põhjendas ta.

Sellest aastast on talverehvide kasutamine kohustuslik ka kerega L6e (nn mopeedauto) ning L7e (nn ATV) kategooria sõidukitele. Endiselt peavad talvisel ajal talverehve kasutama M1 (kuni kaheksakohaline auto), N1 (kaubik, mille täismass ei ületa 3,5 t) ja O2 (haagis, mille täismass on üle 0,75 t, kuid ei ületa 3,5 t) kategooria sõidukid.

Naastrehvide kasutamine on lubatud 15. oktoobrist kuni 31. märtsini, talviste tee- ja ilmastikuolude esinemise korral võib  naastrehve kasutada kuni 30. aprillini. Talverehvide kasutamine on kohustuslik 1. detsembrist kuni 1. märtsini.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles