Ootused tipus: eestlane soovib palgaks 2256 eurot kuus

RAHAKOTT.

FOTO: Fotokaamera Canon EOS 60D on AS Uhinenud Ajalehed Marko Saarm

Palgainfo Agentuuri ja tööportaali CVKeskus.ee uuringu kohaselt soovivad täistööajaga töötajad teenida keskmiselt 1740 eurot kätte, mida on 56 euro võrra rohkem kui aasta tagasi. Brutopalgana tähendaks see koguni 2256 eurot kuus.

Palgaootus ületab reaalselt teenitavat palka 390 euro võrra, mis tähendab, et töötajad teenivad praegusel ametikohal 78 protsenti palgast, mida nad tegelikult sooviksid saada. Aasta tagasi teenisid töötajad 71 protsenti soovitud palgast, teatas Palgainfo Agentuur.

«Töötajate palgaootuste kasvutempo on sel aastal veidi aeglustunud – seda näitavad nii kevadise kui sügisese uuringu tulemused. Kui varem kasvas keskmine palgaootus üle 100 euro aastas, siis nüüd jääb see alla 100 euro piiri. Aasta-aastalt on tegelik palk ootustele lähemale nihkunud, mis parandab toimetulekut ja vähendab palgasurvet,» ütles agentuuri juht Kadri Seeder pressiteates.

Ta märkis, et samas on ootuste ja tegelikkuse vahe endiselt piisavalt suur, et mõjutada tööandjaid töötajate palkasid korrigeerima. «Sügisel korraldatud tööandjate küsitluse tulemused näitasid, et põhipalkade tõusu kavandab järgmise kuue kuu jooksul 43 protsenti tööandjatest,» lisas Seeder.

Palgaootusi mõjutab töötajate aktiivsus tööturul ja valmisolek töökohta vahetada, samuti tööandjate värbamisaktiivsus nii uute töökohtade täitmiseks kui ka lahkuvate töötajate asendamiseks. Tööandjate küsitluse tulemustest selgus, et 69 protsenti organisatsioonidest plaanis lähema kuue kuu jooksul uusi töötajaid tööle võtta.

Küsitlusele vastanud töötajatest otsis aktiivselt tööd iga kümnes, mis oli sama ka möödunud aastal. Lisaks jälgisid töökuulutusi või olid tööpakkumistele avatud tervelt 72 protsenti töötajatest. Kõigest 18 protsenti ei otsinud üldse tööd ega olnud huvitatud ka pakkumistest.

24 protsenti töötajatest oli viimase kuue kuu jooksul mõelnud sageli või väga sageli töökoha vahetamisele ja 21 protsenti kavatseb lähiajal töökohta vahetada, rääkis CVKeskus.ee turundusjuht Henry Auväärt.

«Uuringu tulemused näitavad, et suur osa töötajaskonnast hoiab aktiivselt vabadel ametikohtadel silma peal ja on sobiva pakkumise korral valmis töökohta vahetama,» lisas ta.

Sõltumatu uuringute agentuur Palgainfo Agentuur ja tööportaal CVKeskus.ee viivad kord aastas läbi ühist tööturu- ja palgauuringut. Oktoobris korraldatud tööandjate küsitlusele vastas 562 organisatsiooni esindajat ning novembris korraldatud küsitluses osales üle 9562 töötaja ja tööotsija.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada
Tagasi üles
Back