Kindlustusfirma: eriolukord on jõuliselt vähendanud plekimõlkimiste arvu

Plekimõlkimine Viljandis Turu tänaval. MARKO SAARM/SAKALA

FOTO: Marko Saarm

Riigis valitseva eriolukorra tõttu on liikluskahjude arv oluliselt langenud, näitab Eesti ühe suurema kindlustusseltsi ERGO statistika. 

Möödunud nädalal laekus ERGO kindlustusele sõidukitega seotud kahjuavaldusi 30% vähem kui märtsi esimestel nädalatel. Eelmise aasta sama perioodiga võrreldes on langus 32%. «Hea on näha kriisiolukorras ka midagi positiivset ja vähenenud liiklusõnnetuste arv seda on,» ütles kommentaariks ERGO kindlustuse kahjukäsitlusvaldkonna juht Caterina Lepvalts

«Eelmine nädal on märgiline, sest siis hakkas riigis kehtima rangem liikumispiirang. Selle mõju kandus koheselt ka liiklusesse – mõningatel andmetel langes liiklemine Tallinna teedel nädalaga kolmandiku võrra ja seda näeme ka oma kahjukäsitluse statistikast,» lisas ta.

ERGO-le teatatud liikluskindlustuse juhtumite arv langes möödunud nädalal 36% võrra, teateid kaskojuhtumitest laekus kindlustusele 23% vähem kui märtsi esimestel nädalatel.

«Klassikalisteks kaskojuhtumiteks on eelkõige väiksemad plekimõlkimised, mis sageli toimuvad kaubanduskeskuste parklates. Nüüd, kui keskuste külastatavusele ja liikumisele üleüldiselt seatakse täiendavaid piiranguid, võime arvata, et sõidukitega seotud kahjud vähenevad lähinädalatel mõneti veelgi,» täpsustas Lepvalts.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles