Puust ja punaseks ⟩ Kuidas korrektselt nutitelefoni desinfitseerida

Nutitelefon. FOTO: Samsung Eesti

Erinevate hinnangute kohaselt võtame me oma telefoni kätte 30-40 korda päevas ja uuringute järgi võib telefoni hooldamata jätmine teha sellest tõelise bakterikandja. 

«Telefonid on lahutamatu osa meie elust ja nende hooldamise teeb eriti oluliseks asjaolu, et me kasutame telefoni paljudes kohtades, mis ei tohiks bakteritega kokku puutuda. Me hoiame seda söögilaual, tõstame kõneks näo juurde, telefoni kasutatakse ka tualetis. Seetõttu tuleks seda hoolikalt puhastada, et eri keskkondadest pärit mustus meie söögilauale või näole ei satuks,» rääkis Samsung Eesti mobiilidivisjoni juht Antti Aasma.

Tema sõnul tuleks telefoni puhastada praegusel ajal vähemalt paar korda nädalas, kuid mõistagi sõltub puhastamise tihedus ka sellest, kui hästi kasutaja muid hügieeninõudeid järgib ja mida telefoniga teeb. Kindlasti on väga oluline ka lihtsalt käte tihe pesemine. 

Üldiselt aga tuleks meeles pidada järgnevat:

  • Enne telefoni puhastamise alustamist lülita see välja, eemalda kaaned või muud ümbrised ja ühenda telefon lahti laadimisjuhtmest või muudest aksessuaaridest.
  • Kasuta esmaseks puhastuseks mikrofiibrist lapikest ja pühi sellega põhjalikult üle telefoni välispinnad. Ära unusta telefoni külgi ja nuppe, mida telefoni puhul samuti palju vajutatakse.
  • Seejärel võib telefoni puhastada mõne desinfitseerimislapiga, näiteks alkoholipõhise desinfitseerimisvahendiga, mille alkoholisisaldus on üle 70%. Taaskord tuleks vahendiga niisutatud lapiga käia üle kõik telefoni pinnad.
  • Oluline on meeles pidada, et telefoni peale ei tohiks otse piserdada mõnda puhastusvahendit, vaid niisutada vahendiga lapp ning sellega telefonil puhastada.
  • Lisaks tasub meeles pidada, et neid soovitusi võib julgelt kasutada ka teiste nutiseadmete puhul, näiteks nutikellad, tahvelarvutid, telekapuldid ja muu taoline.

Mõistagi ei piisa hea hügieeni tagamiseks vaid telefoni puhastamisest – selliseid asju tuleb alati teha osana terviksüsteemist. Sellele vaatamata on oluline meeles pidada ka nende seadmete puhastamist, mis teinekord ununema kipuvad.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada
Tagasi üles
Back