Kirja saatmine tänavu ei kalline

Pildil Viljandimaa postmark.

FOTO: Peeter Kümmel

Majandusministeerium jätab konkurentsiameti ettepanekul ka tänavu margi hinna muutmata ning seega kirja saatmine ei kalline.


Kõige enam saadetakse Eestis riigisiseseid kirju ja see maksab 5,5 krooni, mis kehtib 2007. aasta juulikuust, vahendab Meie Maa.

Konkurentsiameti hinnangul on Eestis universaalse postiteenuse eest võetavad tasud Euroopa Liidu liikmesriikide võrdluses ostujõu pariteeti arvestades keskmiste hulgas, mis näitab, et võrdluses Euroopa Liidu liikmesriikidega on Eestis tasud praegu taskukohased.

Postiseaduse järgi määrab taskukohase universaalse postiteenuse tasu majandus- ja kommunikatsiooniminister oma määrusega konkurentsiameti ettepanekul iga universaalse postiteenuse alla kuuluva teenuse osas ühesugusena kogu riigi territooriumil.

Universaalse postiteenuse moodustavad riigisisesed ja rahvusvahelised postiteenused, nagu kirisaadetise edastamine liht-, täht- ja väärtsaadetisena kaaluga kuni kaks kilogrammi ja postipaki edastamine täht- ja väärtsaadetisena kaaluga kuni 20 kilogrammi.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles