Hinnavõrdlus: toidukorv oli veebruaris veidi odavam

Ligi pool sissetulekust kulub inimestel toidule.

FOTO: Andres Teiss / Postimees

Eelmisel neljapäeval kulus neljaliikmelisel perel nädalaks elementaarset toidukraami varudes 1,83 eurot vähem kui mullu veebruaris, näitab Õhtulehe hinnavõrdlus.


Võrreldes eelmise aasta novembriga õnnestus samadelt sisseostudelt eelmisel nädalal 21 senti säästa. Märkimisväärse osa sellest säästust annavad kartul (kokkuhoid neljalt kilolt 1,37 eurot) ja valge peakapsas 0,53 eurot.

Kuigi konjunktuuriinstituudi andmetel on viimase aastaga leib-sai kallinenud (vastavalt 5,7 ja 3,2 protsenti), õnnestus meil eelmisel neljapäeval nende pealt hoopis 1,16 eurot kokku hoida. Nimelt on hinnavõrdlusesse kuuluv Fazeri must leib paljudes kauplustes parasjagu kampaaniahinnaga.

Saia saab enamikus kauplustes varasemast soodsamalt kätte siis, kui harjumuspärase kuue 330-grammise pätsi asemel võtta neli 500-grammist saia.

Võrreldes eelmise aasta veebruariga on hinnad enim langenud Säästumarketis ja Tallinna kaubamaja toidumaailmas, viimase kolme kuuga on meie ostukorv enim odavnenud Comarketis ja Säästumarketis.
 

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles